Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yarbay Ali Tatar intihar etti

  20 Aralık 2009 - 13:34Son Güncelleme : 20 Aralık 2009 - 19:28

  DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan biri emekli, iki amirale yönelik suikast iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkartılan Deniz Yarbay Ali Tatar, Beylerbeyi'nde kaldığı askeri lojmanda tabancayla intihar etti. Yarbay Tatar'ın kendisini gözaltına almak için gelen görevlileri gördükten sonra intihar ettiği iddia edildi.

  Evli ve bir çocuk babası, 42 yaşındaki Ali Tatar'ın cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreninden sonra, toprağa verilmek üzere Ankara'ya gönderildi.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Ali Tatar, 7 Aralık 2009'da sevkedildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Avukatlarının yaptığı itiraz üzerine mahkeme Ali Tatar'ı serbest bıraktı. Soruşturmayı yürüten savcı Süleyman Pehlivan'ın itirazı üzerine, mahkeme tarafından yakalama kararı çıkartıldı.

  İddialara göre, dün yakalama kararını öğrenen Ali Tatar, hakkındaki bu olumsuz gelişme üzerine, intihar etti.
  Deniz Yarbay Tatar için bugün Karacaahmet’teki Cemevi’nde bir tören düzenlendi. Törenin ardından Deniz Yarbay Tatar’ın naaşı, toprağa verilmek üzere Ankara’ya götürüldü. Törende, Deniz Yarbay’ın eşi Nilüfer Tatar, kameralara, “Süleyman Pehlivan adını hiç silmeyeceğim. Kocamın katili sensin. Rahat nefes alıyor musun?” diye bağırdı. Törene ayrıca, Deniz Yarbay Tatar’ın annesi Satı, kardeşi Ahmet ile askeri personel, yakınları, ve vatandaşlar katıldı.

  GÖREVLİLERİ GÖRDÜKTEN SONRA İNTİHAR ETTİ, İDDİASI

  Deniz Yarbay Ali Tatar’ın dün yakalama kararı doğrultusunda kendisini gözaltına almak için gelen görevlileri gördükten sonra, intihar ettiği iddia edildi.

  Tatar’ın intiharına ilişkin iddia şöyle:
  "Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan’ın talebi üzerine Ali Tatar hakkında 18 Aralık Cuma günü yakalama kararı çıkartıldı. Mahkemenin çıkarttığı yakalama kararı doğrultusunda görevliler Deniz Yarbay Ali Tatar’ı gözaltına almak için Beylerbeyi’ndeki askeri lojmana gitti. Kendisini gözaltına almaya gelen görevlileri gören Ali Tatar ‘Bir dakika bekler misiniz? Hemen geliyorum’ diyerek banyoya geçip tabanca ile intihar etti."

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 143 Yorum }
  • Kodadi Vatansever 21.12.2009 05:30:12
   Onuruna yedirememis....Nur icinde yatsin...
  • vatanina hasret 21.12.2009 02:34:51
   arkadaslar TSK da gorev yapan her kademedeki kisiler çok onurlu insanlardir namus ve seref kavrami onlarda birinci siraya gelir
  • jasmine tanriverdi 21.12.2009 02:32:59
   ONURLU INSANLARIN YAPACAGI SEYDIR.
  • Haluk Siha 21.12.2009 02:29:04
   Ön yargılı olmak istemem ama bence suç işleyen adam bunun sonuçlarını düşünmüştür
  • Nurali Boz 21.12.2009 02:19:53
   Bu intiharda bazi degisik kokular geli yor pek inandirici degil
  • Begüm Sayman 21.12.2009 02:07:21
   Yazık oldu size. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
   
  HaberlerLatin Amerikagünah benimdüetgarsoncenazediyarbakırpkk