"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yaratıcı fikirler beğeni toplayacak

Merkür ve Uranüs arasında meydana gelecek olumlu açı, yaratıcı fikirlerin yüksek seviyelerde meydana geldiği ve hakkettiği takdiri gördüğü, kişilerin birbirlerinin fikirlerine saygı duyduğu, ani gelişen deha kıvılcımlarının sıkça görüleceği bir gün geçirmemize olanak tanıyacak.

Tabii bu, "İşte böyle bir günde Newton başına düşen elmayı yer çekimine yormuştu, haydi labaratuarlara koşalım", anlamına gelmiyor.

Biliyorsunuz ben yaşamınıza olumlu yaklaşmanızı sağlamak için biraz abartılı cümleler kuruyorum, siz bu cümlelerimi kendi yaşamlarınıza uyarlayarak ne kadar yaratıcı olmanızın, size maddi manevi ne kadar geri dönüşü olacağını daha iyi hesaplayabilirsiniz. Bir de bu hesapları yapmadan önce, her gün yapılması gerektiği gibi, yükselen burcunuza göre de günlük yorumunuzu okuyabilirseniz, daha faydalı olacaktır.

VENÜS GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR

Bugün Aslan burcunda geri hareketine başlayan Venüs, 10 Ağustos’tan itibaren 8 Eylül’e kadar Başak burcunda geri hareketini sürdürecek.

BU NE ANLAMA GELİR

Geri giden Venüs, kendi alanını ilgilendiren konuların (ortaklıklar, ilişkiler, aşk, evlilik, eğlence hayatı, dış görünüş v.b.) yavaşlamasına veya durmasına neden olur, ama aynı zamanda daha önce oluşmuş olan yanlış anlaşılmaların ve kopmuş ilişkilerin düzeltilmesi için de olanak sağlar.

Bu dönemlerde, aşk ilişkilerinde (aslında her tür ilişkide) yanlış anlaşılmalar, platonik aşklar, istemeden söylenen sözler, aldatmalar, aldatılmalar ve çapkınlıklarda artış olabilir.

Ya da gereksiz yapılan alışverişler, kontrolsüz para harcanmasına ve Venüs doğru hareketine başladığında alınan ürünlerde duyulan hoşnutsuzluğa neden olabilir. Böyle zamanlarda en iyisi, yeni kıyafetler almamak veya görünüm ya da görsellikle ilgili alışverişler yapmamak ve Venüs’ün doğru harekete geçtiği günü beklemektir (şu durumda 8 Eylül).

Ama yukarıda da belirttiğim gibi bu dönemin güzel tarafından faydalanmak istiyorsanız, kötü giden ilişkilerinizi onarabilir, eski arkadaşlarınızla veya işinizle ilgili kişilerle tekrar bir araya gelebilir ve bu dönemi kendiniz için faydaya çevirerek kapatabilirsiniz. Yanlış anlaşılmaların bol olacağı bu dönemde en iyisi, anlayışlı olmaya çalışıp, karşı tarafın bizi doğru anladığından emin olmadan diyalogları sonlandırmamak. Havalar bir taraftan, Venüs bir taraftan biraz da üşengeç hissederseniz, ne yapmalısınız? Bu konuda benim söyleyeceklerimin yanı sıra Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun köşesinden faydalanmanızda da fayda var. Enerji ve sevgi ile kalın.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI