« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yarasanın intikamı

Manşetlere çıkan “Batman” Manu Ginobili... Telef olan bir yarasa... Bir NBA ezeli rekabeti... Bunların ortasında bir Türk...

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME
Tekmili birden Utah Jazz?San Antonio Spurs karşılaşmasındaydı önceki gece. Geçen hafta salona giren yarasayı çıplak elleriyle mefta eden Manu Ginobili ve ekibi Spurs, Mehmet Okur’un takımı Utah’a fena çarpıldı: 113?99.

İlk 4 maçının 3’ünü kaybederek son 7 sezonun en kötü başlangıcını yapan Jazz’de taraftarları kötümserlik sarmalamıştı. Ancak lige formsuz giren Boozer’dan ve Derron Williams’tan 27’şer sayılık katkı bulan Utah, ezeli rakibini mağlup ederek camianın yüreğine su serpti.

Memo’dan 10 sayı

Mehmet Okur’un 10 sayı, 4 ribaund ve 2 asistle tamamladığı karşılaşmada, Tony Parker?Manu Ginobili ikilisinin toplamda 22’de 9 şut isabetiyle oynaması San Antonio’nun en büyük dezavantajı oldu.
Bulls?Cleveland maçı ise Lebron’u iyice çileden çıkma sınırına doğru sürüklemiş olmalı. Siz 25 sayı, 7 ribaund ve 6 asist ile oynayacaksınız. Sonra skorer gardınız 7’de 1 isabetle üçlük atacak, toplamda 13’te 4 isabet bulabilecek... Mo Williams bu haldeyken bir de üstüne oyun kurucunuz Delonte West silah taşıma arızası yüzünden polisle köşe kapmaca oynayacak... Yine de genç ve agresif Bulls’u yenebilirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz