Gündem Haberleri

  Yaralı polise sağlıkçı aktivist yardımı

  Mustafa ÖZDABAK- Elvan EZBER/İSTANBUL,(DHA)
  12.06.2013 - 15:11 | Son Güncelleme:

  TAKSİM’de, Atatürk Kültür Merkezi’nden düşen tahta parçasıyla hafif yaralanan çevik kuvvet polisinin ilk tedavisi, aktivistlerin arasında bulunan sağlıkçılar tarafından yapıldı. Gezi Parkı’nda aktivistlerin oluşturduğu revirden getirilen sedyeye konulup, üzerine battaniye örtülen polis memuru, meslektaşlarının yardımı ile ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde bekleyen çevik kuvvet polislerinin üzerine saat 10.30 sıralarında işçilerin kaldığı barakadan rüzgarın etkisi ile kopan bir tahta parçası düştü. Başına çarpan parça nedeniyle yere yığılan polis memuruna, meslektaşları yardım etti.

  İŞTE O ANLAR / FOTO GALERİ

  Olayı fark eden aktivistler arasında bulunan yüzleri gaz maskeli acil sağlık ekipleri de yardıma geldi. Çevik Kuvvet ekipleri, önce gerek olmadığını söyleyerek yardımı kabul etmedi. Israrla yardım etmek isteyen sağlıkçı aktivistler ilk kontrolü yaptı ve yaralı polis memurunu sedyeye yatırıp, üzerine battaniye örttü. Bir süre sonra olay yerine gelen ambulansla yaralı polis memuru, hastaneye kaldırıldı. Polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Yaralı polise sağlıkçı aktivist yardımı Gezi Parkı'na barikat

  Yaralı polise sağlıkçı aktivist yardımı Vali Mutlu Taksim Meydanı'nda

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı