ANTALYA HABERLERİ

Yaralı kızıl şahin tedavi edildi

AA / Mehmet Çakmak
25.02.2016 - 10:30Son Güncelleme :

- Kumluca ilçesinde vatandaşlarca yaralı bulunan kızıl şahin, tedavisinin ardından doğaya salındı

AA / Mehmet Çakmak

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaralı bulunan kızıl şahin, belediye veterinerince uygulanan 4 günlük tedaviyle iyileştirildi.

Kumluca'da vatandaşlarca yaralı bulunan kızıl şahin, tedavi edilmesi için Kumluca Belediyesine getirildi. Burada şahine ilk müdahaleyi yapan belediye veteriner hekimi Sinan Ulusoy, kızıl şahinin sağ kanadının ön kısmında ve göğüs bölgesinde çarpmaya bağlı doku zedelenmesi olduğunu ve bu nedenle uçamadığını belirledi.

Belediyeye ait Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi'nde 4 gün süreyle antibiyotik tedavisi ve vitamin takviyesi yapılan kızıl şahinin son kontrolünde, hasar gören kanadını açabildiği ve doğada kendi başına yaşamını sürdürebilecek sağlığa kavuştuğu tespit edildi.

Tedavisinin ardından kızıl şahin, doğal yaşama bırakıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yaralı kızıl şahin tedavi edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaralı kızıl şahin tedavi edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı