Gündem Haberleri

  Yaralı 39 Türkmen Ankara'ya getirildi

  A.A.
  09.08.2009 - 19:41 | Son Güncelleme:

  Irak'ın Musul kentinde meydana gelen saldırıda yaralananlardan 39'u ile 24 refakatçi, askeri uçakla Ankara'ya getirildi.

  Musul'un kuzeyinde Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Şerihan köyünde önceki gün meydana gelen bombalı saldırıda yararlanan 276 kişiden 39'unun tedavilerinin Ankara'daki hastanelerde devam etmesi için Genelkurmay Başkanlığınca tahsis edilen askeri uçak 18.15'te Etimesgut Askeri Havaalanı'na indi.
  Sağlık Bakanlığı görevlileri nezaretinde yaralılar ambulanslara alındı. Yaralılar Numune, Dışkapı, Atatürk, Ankara, Onkoloji ve Keçiören hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Aralarında 8 çocuk ve 3 kadının bulunduğu yaralılardan yaklaşık 20'sinin sağlık durumlarının ciddi olduğu öğrenildi.

  Yaralılarla aynı uçakta gelen 24 refakatçi de pasaport kontrollerinin ardından yakınlarının tedavi gördüğü hastanelere gittiler.

  Patlamanın ardından Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinesinde Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay ile ortaklaşa yürütülen çalışma sonucunda Genelkurmay Başkanlığınca tahsis edilen C-130 tipi askeri kargo uçağı, sabah 08.57'de yaralıları almak üzere Musul'a gitmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı