« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yaraları saracağız

Beşiktaş Genel Sekreteri, şu an ihtiyaçları olan tek şeyin birlik ve beraberlik olduğunu söyledi. Siyah beyazlı yönetim de istifa söylentilerini yalanlayıp, "Görevimizin başındayız" açıklamasını yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Genel Sekreteri Kenan Öner, şu an ihtiyaçları olan tek şeyin birlik ve beraberlik olduğunu belirterek, taraftarları bugünkü Gençlerbirliği maçında takıma destek vermeye çağırdı. Kenan Öner, kulübün sitesine yaptğı açıklamada, futbol takımının diğer ekiplerden daha yoğun bir maç trafiği yaşadığını belirterek, "Bugüne kadar üst üste 14 karşılaşma oynayan futbolcularımız, bu maçların büyük bölümünde Beşiktaş ruhunu sahaya yansıtmış ve Şampiyonlar Ligi’ne kalarak formalarının hakkını vermişlerdir. Tüm kamuoyunun bildiği gibi, bu yoğun maratonda üst üste gelen hakem hataları, sakatlıklar ve şanssızlıklar da puan kayıpları yaşamamıza neden olmuştur" diye konuştu.

Beşiktaş camiasının birlik beraberlik içinde hareket etmesinin şart olduğunu vurgulayan Öner, "Çeşitli mihrakların Beşiktaş’ın başarısını engelleme çabalarını yoğunlaştırdığı bu dönemde, ihtiyacımız olan en önemli şey birlik ve beraberliğimizdir. Bu bilinçle omuz omuza durduğumuz müddetçe, hiçbir güç, hiçbir kesim Beşiktaşımız’ın önünü kesemez" dedi.

Bu dönemde kendilerini en çok üzen olayın Porto maçının ardından kaptan İbrahim Üzülmez ile taraftarlar arasında yaşanan gerginlik olduğunu kaydeden Öner, şunları söyledi: "Hakkettiğimiz bir galibiyeti son anda elimizden kaçırmanın verdiği üzüntü ile yaşanan bu iletişim problemi, karşılıklı yanlış anlamanın sonucu olarak değerlendirilmelidir. Bizler yürekten inanıyoruz ki; takımımız, büyük Beşiktaş taraftarının desteğiyle yaralarını saracak, her kulvarda hedeflerine ulaşacaktır. Beşiktaşımız’ın başarısızlığını bekleyenler sükutu hayale uğrayacaklardır."

Yönetim:Görevimizin başındayız

Siyah beyazlı yönetim kurulu da bir deklerasyon yayınlayarak, kulüp başkanı Yıldırım Demirören’in, "Olağanüstü kongreye gidelim, görevi bırakalım" dediği iddiasını yalanladı. Kulübünsitesinden yayınlanan deklerasyonda şöyle denildi: "Beşiktaş Yönetim Kurulu olarak Türk kamuoyuna, spor camiasına ve tüm dosta ve düşmana diyoruz ki; sonuna kadar başkanımızla birlikte bir bütünüz. Beşiktaş’ın geleceği için görev dönemimizin sonuna kadar, 24 saat tüm Beşiktaş’ın emrindeyiz. Beşiktaş’ı yarı yolda bırakmayacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz