Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yaradana sığındılar

MAÇTAN önce, Manchester’a giden Fikret ağabeyi (Ercan) aradım... <br><br>“Abi kazanacaksınız, öyle hissediyorum” dedim. O da, “Burada müthiş bir güven ortamı var, neden olmasın” dedi.

Sonra maç başladı, oturduk televizyonun başına... Gözümüz televizyonda, kulağımız telefonda maçı izlemeye başladık...
Manchester United’ın akın akın geldiği bir anda Tello, zarif bir çalımla topu çekti, vurdu; top Rafael’in omzuna çarpıp, Yaradan’ın da izniyle “Goooool” diye bağırmamıza vesile oldu. İngiltere’nin devi Manchester United ile oynuyor Beşiktaş... Kolay mı?
Üstelik dünyayı dize getirdikleri statlarında, Old Trafford’da...
Spor servisinde Beşiktaşlı arkadaşlarımızın biraz daha yüksek sesle tezahürat yapması suretiyle hepimiz içimizden aynı soruyu soruyoruz; “Neden olmasın?”
‘Zorlu maçların sakat futbolcusu’ unvanını anasının ak sütü gibi hak eden kaleci Rüştü de hem sahada, hem de şahane oynuyor... Daha ne olsun...
O uçakta olmak isterdim
Bu maçı kazanan Beşiktaş, İnönü’de CSKA’yı yenerse tadından yenmez... Beşiktaş da UEFA Avrupa Ligi’nde yani... Türkiye’nin üç büyük kulübü Avrupa Ligi’nde. Bundan daha güzel bir rekabet olabilir mi ?
Yıllar önce Fenerbahçe, Boliç’in muhteşem golüyle yıkmıştı Manchester’ı. Şimdi de Beşiktaş... o dönüş uçağında olmak isterdim doğrusu. Umarım Mustafa Denizli ve öğrencileri her zaman yaptıkları gibi hiç beklenmedik anlarda Beşiktaş’ı ikinci bir galibiyetle Avrupa Ligi’ne taşırlar. Buna hem ülkemizin hem de Beşiktaş’ın çok ihtiyacı var doğrusu...

Ferguson’a...

O kadar da değil sayın Alex Ferguson. Yedeklerinle, yenebileceğin kadar kolay lokma değiliz. Sana damla sakızı yolluyoruz. Memleketindeki “Chewing Gum” kadar yumuşak ve şekerli değil. Biraz sert. Ama idare edeceksin. Manchester’ın başında nice yıllara...

MAÇIN ÜÇ ADAMI

1- Rüştü 2-Tello 3-Ernst

X