Yaptıkları ayakkabı ve çantaları ateşe verdiler

Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL, (DHA)
17.11.2009 - 14:39 | Son Güncelleme:

FATİH Belediyesi'nin çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle imalathanelerini boşaltmalarını istediği Gedikpaşa Esnafı, protesto için ürettikleri ayakkabı ve çantaları ateşe verdi. Eyleme katılan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin “CHP olarak, haklı mücadelenizin arkasındayız” dedi.

Esnaf saat 12.30 sıralarında Beyazıt Tramvay Durağı'nda toplandı.

Protestodan fotoğraflar...

Fatih Belediyesi tarafından kendilerine yazı gönderildiğini ve atölyelerinin boşaltılmasının istendiğini söyleyen Gedikpaşa Esnaf Platformu Sözcüsü Celal Fırat, "Bölgemizde kovulmak istenen imalatçı esnafımız, çevreyi kirletmeyen, el sanatları tarzında üretim yapan, bacası ve atık suyu olmayan esnaftır. Esnafın ürettiği mallar, yaklaşık 55 ülkeden ülkemize gelen turistlere satılıyor. Her yıl 3 milyar dolar döviz kazandırıyoruz. Dünyada kriz alıp başını gitmişken, işsizlik varken işyerlerimiz hakkında yok etme kararı neden alınmıştır" dedi.

Basın açıklamasının ardından grup ürettikleri ayakkabı ve çantaları üst üste yığarak ateşe verdi. Polisin yoğun güvenlik önlemi altında eylem gerçekleştiren yaklaşık 500 esnaf AK Parti aleyhine sloganlar attı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı istifaya çağırdı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı