KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı

AA / İsmail Hakkı Demir
29.01.2015 - 13:00Son Güncelleme :

- KMTSO Başkanı Karaküçük: - "Türkiye olarak yakalanan bu başarı ivmesi, içimizdeki üretim gücüyle birleşecek ve üretim anlamında dünya lideri konumuna geleceğiz"

YEREL HABERLER KAHRAMANMARAŞ

AA / İsmail Hakkı Demir

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı'na ilişkin, "Türkiye olarak yakalanan bu başarı ivmesi, içimizdeki üretim gücüyle birleşecek ve üretim anlamında dünya lideri konumuna geleceğiz" dedi.

Karaküçük, yaptığı açıklamada, Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı'nın ekonomiye olumlu faydalarının olacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı kalkınma programın önemli maddeler içerdiğini dile getiren Karaküçük, işsizliğin azaltılması, kadın istihdamı ve girişimci sayısının artırılması, esnek çalışma biçimlerinin yaygınlaştırılması gibi konuların ülke ekonomisi için önemli bir kalkınma hamlesi olacağını belirtti.

Karaküçük, şunları kaydetti:

"Ülkemizin önemli adımlarından biri olan bu dönüşümle ekonomik anlamda bulunduğumuz noktanın çok çok üstüne çıkacağız. Türkiye olarak yakalanan bu başarı ivmesi, içimizdeki üretim gücüyle birleşecek ve üretim anlamında dünya lideri konumuna geleceğiz. Beşeri sermayemizin yarısını oluşturan kadınlarımızın çalışma hayatında daha fazla yer alması ile 2023 hedeflerine ulaşmamızda bir engel kalmayacaktır."

- "Eğitim ve kadın istihdamında iyi bir yerdeyiz"

Kahramanmaraş'ta 19 bin kadının çeşitli sektörlerde istihdam edildiğine işaret eden Karaküçük, bu rakamı yukarıya çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Eğitim politikalarının iş gücü piyasası açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Karaküçük, "Şu ana kadar 41 hayırseverimiz okul yaptırdı. Buralarda yetişen öğrenciler, ülkesine faydalı bilim insanı olarak geri dönecektir. Nitelikli elaman ihtiyacı içinde bu öğrencilerin yetiştirilmesi lazım" dedi.

Karaküçük, Başbakan Davutoğlu'nun 8 programda açıkladığı 380 eylemle bu yöndeki planın bin 350'ye ulaştığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı