Dünya Haberleri

DÜNYA

  Yapılanların faydalı olduğu sonradan anlaşılacak

  Ali VARLI / BERLİN
  14 Haziran 2017 - 13:05Son Güncelleme : 14 Haziran 2017 - 13:05

  Türkiye’nin Başkonsolosluğu daha önce başkonsolosluk rezidansında dernek temsilcilerine verdiği iftar yemeği uygulamasından vazgeçti. Başkonsolosluk bu yıl vatandaşlara iftar verdi.

  BERLİN Şehitlik Camisi’nin avlusundaki iftara, aralarında mültecilerin de bulunduğu yaklaşık 500 kişi katıldı. İftarda ilk kez protokol uygulamasından da vazgeçildi. Herkese açık iftarda dileyen dilediği yere oturdu. İftara Berlin Elçi Müsteşarı Ufuk Gezer, Yeşiller Berlin Eyalet Meclis milletvekili Turgut Altuğ, Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) Sözcüsü Ayşe Demir, Berlin Brandenburg Türk Alman İşadamları Başkanı Remzi Kaplan ve MÜSİAD Berlin Başkanı Ömer Başkan da katıldı.

  HER GÜN 930 CAMİDE İFTAR

  Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik “İftarımız herkese açık. Mültecilerin de katılması bizi daha da memnun etti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne ait 930 camide her gün iftar veriliyor. Camilerde ve derneklerimizde mültecilerin Almanya'ya uyum sağlamaları konusunda önemli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar kimi çevreler tarafından taktir edilmese de bu çalışmaların faydası gelecekte anlaşılacaktır” dedi.

  Yapılanların faydalı olduğu sonradan anlaşılacak

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı