Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yapıcı çalışmalar olabilir

Sabahın erken saatlerinde Ay’ın tetiklediği Neptün-Jüpiter etkileşimi harekete geçiyor.

Hayal gücünü uyandıran gökyüzünün bu konumu bilinçaltının derinlerinden yükselen farklı arzuların açığa çıkmasına neden olacak. Adalet sistemi ve kanunların düzenlenmesiyle ilgili çalışmaların hızlanacağı bu devre içinde ayrıntılar önem kazanırken şimdiye kadar dikkati çekmeyen bazı durumlar da ortaya çıkabilir. Güneş’in harekete geçirdiği Mars, büyük bir enerjinin açığa çıkacağını ve yapıcı çalışmaların ortaya konacağını işaret ediyor.

Yeniden düşünün ve kendinizi yaratın (2)

İhtiyaç duyduğunuz her ne var ise, bunlar elde edilmesi mümkün olmayan şeyler mi?

Hem ihtiyacınız olup hem de elde edilmesi mümkün olmayan ne varsa, hemen bunları yeni baştan gözden geçirmeye başlayın. Gerçekten ihtiyacınız var mı?

Sevgilinizle ilişkileriniz neden yürümüyor? Hem onu çok seviyorsunuz hem de ciddi sorunlar yaşadığınızı söylüyorsunuz. Bu durumda kendinizi ve sevgilinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor. Yani düşüncelerinizi.

Beklentilerinizin ne kadar sağlıklı ve daha önemlisi size ne kadar size uygun olduğunu gözden geçirmeye başlayın. Unutmayın ki, hayatınızın yolunda ilerlemenizi sağlayan en önemli unsurlardan biri kuvvetle düşündüğünüz "beklentiler"dir.

Bu beklentilerin size ne kadar uygun olup olmadığını düşünmeden sürekli istersiniz. Tabii size hiç de uygun olmayan bir beklentinizle karşılaştığınız zaman bunu tamamen unutmuş olursunuz ve bununla mücadele etmeye başlarsınız. Çünkü, o sırada siz, önceki bekleyen siz değilsinizdir artık. Ve o zamanlar içinizde coşku ve istek uyandıran şeyler artık ilginizi çekmemeye başlamıştır.

Bu durumda karşınıza çıkan ve zamanında pek de çok istemiş olduğunuz şey, ya dikkatinize bile çarpmadan önünüzden geçer gider ya da tam karşınıza dikilir ve bununla boğuşmaya başlarsınız.

Tabii bu sırada tamamen unutmuş olduğunuz için, "böyle şeyler de hep beni bulur" şeklinde yakınmalar içine girip kendinize üzülmeye başlarsınız. Üzüntünün koynuna bir kez kendinizi bıraktığınız andan itibaren zamanında kuvvetle düşünüp istemiş olduğunuz beklentilerinizle karşılaşmış olduğunuzu hiçbir zaman anlayamayacaksınız.

Şimdi bir kez daha düşünün!

Astrolojik ilişkiler

Düşünce biçiminizi değiştirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Özellikle sevdiğinizle aranızdaki ilişkinin başlangıç biçimi sizi çok fazla etkilemiş. Hem duygularınız, hem de düşünceleriniz karışmış. Astrolojik açıdan doğum haritanızdaki Merkür’ün, bir süredir aldığı etkiler düşüncelerinizi değiştirme zamanınız geldiğini işaret ediyor. Bu nedenle dostum dediğiniz kişiyle aranızda başlayan yakınlaşma sizi rahatsız ediyor. Ancak dikkatinizi kendinize yöneltin ve anlamaya çalışın. Ayrıca olayları biraz akışına bırakın ve yaşadığınız olaya başka açılardan bakmaya çalışın. İkinizin arasında astrolojik açıdan büyük bir uyumluluk var. Siz de bunun farkındasınız zaten. İlişkiniz birbirinizi geliştirici ve yükseltici olacak.

<ı> RUMUZ: DOST
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI