ESKİŞEHİR HABERLERİ

Yapı Sektörünün Sorunları ETO’ Da Tartışıldı

IHA
24.07.2015 - 14:39Son Güncelleme :

YAPI SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI ETO'DA TARTIŞILDI

IHA

Eskişehir Ticaret Odası’nın inşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhit, mimar ve yapı denetim firmaları sektörün sorunlarını değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ilgili sektörlerin meclis üyeleri ve meslek komiteleri de katıldı. Toplantıda yapılan değerlendirmede projelerin onay süresinin uzunluğu dolayısıyla müteahhitlerin yaşadıkları mağduriyet, projelerde istenilen ek değişikliklerin tamamlanmasına rağmen iskan raporlarının gecikmesi, yapı denetim firmalarının yaşadıkları sıkıntılar ve inşaat sektöründe yaşanan aksaklıklar üzerinde duruldu.
ETO ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRECEK
Toplantıda alınan kararların Eskişehir Ticaret Odası öncülüğünde oluşturulan bir komisyon ile ilgili belediyelere iletilmesi görüşüne varıldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, inşaat sektörünün ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de ekonominin itici gücü olduğunu belirterek, yaşanan sorunların çözümü için Eskişehir Ticaret Odası’nın üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade etti. Yapı denetim firmaları ve müteahhitlerin talep ve beklentilerinin ilgili belediyelere aktarılacağını kaydeden ETO Başkanı Metin Güler, sektörde yaşanan tıkanıklığın giderilmesi ve evrak işlemlerinin hızlandırılarak aksaklıkların önüne geçilmesi için gerekli adımları atacaklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Yapı Sektörünün Sorunları ETO’ Da Tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yapı Sektörünün Sorunları ETO’ Da Tartışıldı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı