Yapı Kredi'den rekor fon arzı

Hürriyet Haber
10.02.2011 - 17:02 | Son Güncelleme:

Yapı Kredi, 19 farklı emtiaya aynı anda yatırım yapma imkânı sunan Yapı Kredi yüzde 100 Anapara Garantili Onbeşinci Alt Fon’un halka arzında 280 milyon TL satış hacmine ve 6 bini aşkın yatırımcıya ulaşarak, Türkiye Anapara Garantili ve Koruma Amaçlı Fon Pazarında bugüne kadarki en yüksek hacimli halka arza imza atmış oldu.

İlki 2010 yılı Ağustos ayında yine Yapı Kredi tarafından halka arz edilen ve dört farklı sektörde 19 farklı emtiaya yatırım yapma imkanı sunan Fon, yatırım dönemi başından bugüne yıllık bileşik bazda yüzde 22 gibi yüksek bir getiriye ulaşmıştı. Yapı Kredi, gelen yoğun talep doğrultusunda aynı dayanak varlığın performansından getiri sağlayan ikinci Fon’u  satışa sunarak rekor seviyede halka arz gerçekleştirdi.

Türk yatırımcısını Anapara Garantili Fonlar ile ilk kez tanıştıran Yapı Kredi, Anapara Garantili Fonlarda 2010 yılında yakaladığı yüksek büyüme ivmesini önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedefliyor.

Türkiye yatırım fonu piyasasına 2007 yılında katılan anapara garantili ve koruma amaçlı fon türü, 3 yıllık bir süreçte dikkat çekici bir büyüme kaydetti. Özellikle düşük faiz ortamında yatırım fonu sektörünün lokomotifi konumuna gelen fonlar giderek artan oranda yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı