Yapı Kredi'den Avrupa'da ücretsiz ATM uygulaması

A.A.
03.10.2007 - 12:08 | Son Güncelleme:

Yapı Kredi banka kartları Telecard ve Benim Param sahipleri, 1 Ekim 2007 itibariyle Avrupa'nın 16 ülkesindeki 15 binden fazla ATM'den ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Yapı Kredi Bankasından yapılan yazılı açıklamada, bankanın ana hissedarlarından UniCredit'le yapılan işbirliğiyle başlayan uygulama ile Yapı Kredi banka kartları kullanılarak, UniCredit Grubu'nun Avusturya, Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Bulgaristan'ın da aralarında bulunduğu 16 ülkedeki bankalarına ait tüm ATM'lerden ücret veya komisyon ödemeksizin hesaplara ulaşılabildiği ve nakit çekilebildiği belirtildi.

UniCredit Grubun'daki diğer bankalara ait kartlarla da Türkiye'deki Yapı Kredi ATM'lerinden ücretsiz işlem yapılabildiği kaydedildi.

Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Yönetimi Başkanı Yakup Doğan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ücretsiz ATM uygulaması sayesinde Yapı Kredi müşterilerinin Avrupa'daki 15 binden fazla ATM'den, Yapı Kredi ATM'si kullanır gibi ücretsiz faydalanarak, önemli bir ayrıcalık elde ettiğini kaydetti.

Uygulamanın UniCredit ortaklığının Yapı Kredi müşterilerine sunduğu somut faydalardan biri olduğunu ifade eden Doğan, “Bankamızın uluslararası varlığını her geçen gün kuvvetlendiriyoruz. Hissedarımız UniCredit'in uluslararası tecrübesi ve yaygınlığından beslenen bu ve benzeri projelerle, ortaya çıkan fırsatları Yapı Kredi müşterilerine fayda olarak yansıtmaya gayret ediyoruz” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı