YOZGAT HABERLERİ

Yap, projeyi al desteği

DHA
26.03.2016 - 13:52Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT,(DHA)-YOZGAT  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, geleneksel imalat sanayii Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde (KOBİ)  ‘Katma Değerin Arttırılması’ Projesi teklif çağrısı kapsamında işletme başı 200 bin lira hibe, 400 bin lira ise geri ödemeli toplamda 600 bin lira tutarında bir destek sunulacağını söyledi. 
Özışık, kredi desteklerinin tamamen faizsiz olduğunu belirterek, “Proje süresine göre değişmekle birlikte en az 36 ay en çok 48 ay vadelidir. Destek oranı yüzde 80 olup, yerli makine ve teçhizat satın alınması halinde bu destek yüzde 95’e ulaşmaktadır” dedi.
Program kapsamında alınan her 100 bin liralık makinenin 95 bin liraya kadar olan kısmının KOSGEB tarafından karşılanmakta olduğunU belirten Özışık, “Bu çağrının bir diğer özelliği ise, 3. 4. 5. ve 6. Bölgelerde İmalat Sanayinin sadece düşük-orta düşük teknoloji düzeylerindeki sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler proje başvurusunda bulunabilecektir. Bu üyelerimiz için bir fırsattır. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekmektedir. Proje başvuruları 01 Nisan ile 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuru şartları ve diğer hususlar önümüzdeki Salı günü saat 14.30'da odamız hizmet binasında Yozgat KOSGEB Müdürlüğü tarafından detaylı olarak anlatılacaktır. Tüm Odamız üyelerini ve imalatçılarımızın katılımı bekliyoruz” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yap, projeyi al desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yap, projeyi al desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı