Gündem Haberleri

  Yanlışlıkla salınan cinayet zanlısı tatilde yüzerken yakalandı

  BALIKESİR (İHA)
  02.09.2015 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de isim benzerliği nedeni ile yanlışlıkla salınan cinayet zanlısı Balıkesir'de denize girerken yakalandı. Zanlı, cinayet suçundan kalan 18 yıllık cezasını çekmek için tekrar cezaevine gönderildi.

  Çanakkale'de haziran ayında yaşanan olay sonucunda cezaevinden yanlışlıkla salınan zanlı Balıkesir'de yakalandı. İddiaya göre, Çanakkale E Tipi Cezaevi'nde tahliyesine 1,5 ay kalan 55 yaşındaki Mustafa Sezer'in tedavisi için kendisine 6 ay izin verildi. Aynı cezaevinde Bayramiç'te işlediği cinayet suçundan yatan 22 yaşındaki Mustafa Sezer ise ellerinde çıkan yaralar dolayısı ile hastaneye gitmek için izin talebinde bulundu. Yaşanan karışıklık sonucunda tahliyesine 1,5 ay kalan Mustafa Sezer yerine cinayet suçundan yatan Mustafa Sezer tedavi için cezaevinden bırakıldı.

  Yanlışlıkla salınan cinayet zanlısı tatilde yüzerken yakalandı

  DENİZDE YÜZERKEN YAKALANDI

  Yaşanan karışıklık sonunda özgürlüğüne kavuşan Mustafa Sezer, ilk olarak Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine giderek yakınlarını ziyaret etti. Bir kaç gün sonra arandığının farkına varan cinayet zanlısı sırra kadem bastı. Çanakkale ve Balıkesir jandarma timleri, zanlının yakalanması için seferber oldu. Mustafa Sezer'in Balıkesir'de olduğu bilgisinin alınmasının ardından jandarma timleri araştırmalarını sıklaştırdı. Her yerde aranan Sezer, Türkiye'nin gözde tatil yerlerinden birisi olan Burhaniye ilçesinin Ören mevkisinde denize girerken yakalandı. Denizden çıkıp, kumsalda güneşlenmek üzere yürüyen zanlı, karşısında jandarma timlerini buldu. Mustafa Sezer, yakalanıp kalan cezasını çekmek için cezaevine gönderildi.

  Etiketler: mahkum
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı