« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanlışlara "dur" diyeceğiz

Galatasaray'da başkan adayı Mehmet Cansun'un yönetim kurulu listesinde yer alan Hürriyet yazarı Fatih Altaylı, kulübün zor dönemde görev üstlenecek yürekli kişilere ihtiyacı olduğu için aday olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Altaylı şu görüşleri dile getirdi:

Bildiğiniz üzere G.Saray Spor Kulübü Yönetim Kurulu için başkan adayı sayın Mehmet Cansun tarafından tarafıma önerilen 2. başkanlık önerisini kabul ettim. Aslına bakarsanız, işlerimdeki yoğunluk ve aileme zaman ayırma konusundaki hassasiyetim nedeniyle, herhangi bir dernek veya kulüpte görev almak gibi bir arzum yoktu.

DIŞ TEHDİTLER

Başkan adayı olmayı düşünen Özhan Canaydın'ın düşünce üretim grubunda çalışarak, onun yönetimine katkı sağlamayı ve G.Saray'a faydalı olmayı görev edinmiştim. Çok sevdiğim, aile ocağı olarak gördüğüm ve ailemden sonra hayatımdaki en önemli ikinci varlık olan G.Saray'ın yönetiminde yer almak gibi bir düşünceye hiç sahip olmadım. Ne var ki, G.Saray'ın içinde bulunduğu koşullar ve G.Saray'a yönelik dış tehditler beni bu büyük görevi kabul etmeye itti. Günlerden beri Uzan Grubu'nun G.Saray'ı ele geçirmesinin hem G.Saray'ı, hem de Türk futbolundaki barış ortamını tehdit edeceğini söyledim. Türkiye'nin içinde bulunduğu ortamda bir de futbol alanında huzursuzluğa gerek olmadığı kanaatinde olduğum için bunları sürekli tekrarladım.

ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOK

G.Saray'ı G.Saray'ın değil, kendi menfaatleri ve ticari çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyenlere karşı olduğumu söyledim. Ben bütün bunları tekrarlarken, gördüğüm başka bir gerçek ise G.Saray'ın önde gelen pek çok isminin benimle aynı paralede düşünmesine karşın G.Saray'da görev almaktan kaçındığı oldu. G.Saray'ın mali durumu, kulüp hakkındaki spekülasyonlar ve bazı başka nedenlerle G.Saray'ın görev beklediği pek çok G.Saraylı ağabeyim ve kardeşim görev almaktan kaçındılar. Oysa G.Saray'ın asıl böyle durumda görev almaktan kaçmayacak "Yürekli" G.Saraylılara ihtiyacı vardı. Çünkü biliyordum ki, G.Saray'ın akılla çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktu. Bu nedenle Mehmet Cansun'un, G.Saraylı ağabey ve kardeşlerimin istekleri ve talepleri doğrultusunda Cansun'un yanında ikinci başkan olarak aday oldum.

KAZANAN MARKA

Tek amacım G.Saray'da yanlışlara dur diyebilmek, çağdaş spor yöneticiliği konusunda atılacak adımların bu kısa sürede yapılabilecek hazırlıklarını yapmak, G.Saray'ı "Para kazanan bir dünya markası" haline getirecek koşulları oluşturabilmek için bir ekibin içinde yer almak.

Cansun'la geçmişte fikir ayrılıklarımız oldu. Yarın yine olacaktır. Aslolan aklı selimin kazanmasıdır. Ve kişisel tartışmaların G.Saray sevgisinden daha büyük olmadığını, G.Saraylılara göstermek bakımından da, Cansun'un yanında 2. adam olarak göstermek istedim.

Sevgili Özhan Canaydın'la yaptığım konuşmalarda, onun da benim fikirlerime katıldığını gördüm. Kaygılarımı ve G.Saray'ın geleceği ile ilgili düşüncelerimi Canaydın'la her zaman olduğu gibi, bu kez de paylaştım. Kendisinin bana ve daha önce yanında yer almış bu yürekli arkadaşlara verdiği destek çok önemliydi. Sağolsun...

BORCUMUZ BORÇ

Listemize bakınca göreceksiniz, bu ekipte "Adı" veya"Serveti" büyük tek bir G.Saraylı yok. Çünkü G.Saray her türlü servetin ötesinde bir büyüklük. Ama burada yüreği G.Saray'a sahip çıkmadığı ve G.Saray "Ham yapmak" isteyenlerin var olduğu bir ortamda G.Saray'a olan borcumuzu ödemekten kaçamayacağımız için varız. G.Saray'ı "Kabarık fatura tehditleriyle yıldıranlara" karşı çıktığımız için varız.

Umuyorum seçimden galip ayrılacağız. 8 ay sonra Galatasaray'ı bugün içinde bulunduğu ortamdan çok daha iyi bir durumda "O gün cesaretini toplamış" olanlara bırakacağız. O güne kadar kendisinden çalacağım her bir dakika için, eşimden ve 14 aylık kızımdan özür diliyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz