Ege Haberleri

EGE

  Yanlışın faturasını Milli Eğitim ödedi

  Hürriyet Haber
  17.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA'da çevre ve hava kirliliğine yolaçan açıkta kömür satışını engellemek için, şehir merkezine poşetsiz kömür girişini yasaklayan Mahalli Çevre Kurulu'nun kararsızlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 896 milyon liraya mal oldu.

  MANİSA Mahalli Çevre Kurulu, çevre kirliliğini önlemek amacıyla kente poşetsiz kömür girişini yasakladı. Ancak kurul, okulları yasak kapsamı dışında bıraktı. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda kullanılmak üzere Soma Ege Linyitleri İşletmesi'ne (ELİ) 15 kamyon poşetsiz kömür siparişi verdi. Bu arada Mahalli Çevre Kurulu, ikinci bir karar alarak, okulları da yasak kapsamına aldı.

  Kusurumuz yok

  İKİNCİ karar daha Milli Eğitim'e bildirilmeden Soma ELİ'ye sipariş edilen açık kömürler, bazı okullara getirildi ve döküldü. Bu arada Belediye Zabıta Ekipleri diğer kamyonların kömürleri boşaltmasını engelledi ve Milli Eğitim'e 896 milyon 200 bin lira ceza yazdı.

  MİLLİ Eğitim Müdürü Hasan Özdemir, kömürlerin yeni kararın tebliğ edilmeden indirildiğini belirterek, ‘‘Buna rağmen 15 kamyon poşetsiz kömürü kırsal kesimdeki okullara gönderdik. Bazı okullarımızda geç kalındığı için okul bahçesine boşaltılan kömürleri ise toplatıp, köy okullarına göndereceğiz. Olayda bizim hiçbir kusurumuz yok’’ dedi.

  BU ARADA Valilik, kente poşetsiz kömür getirilmesinin önüne geçmek için Valilik, emniyet, jandarma ve belediyelerin gerekli önlemlerin alınmasında hassas davranmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı