Gündem Haberleri

  Yanlış iş yapmayan dinlenmekten korkmaz ki

  Hürriyet Haber
  22.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  The Economist’in, bir bakanın, gazeteciden telefon bataryasını çıkarmasını istediğine ilişkin iddia anımsatılarak, “Bu bakan siz misiniz” sorusuna Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay şu yanıtı verdi:

  “Arkadaşlar benim saklayacak, gizleyecek herhangi bir işim yok. Dinlensem ne olacak ki? Yanlış iş yapmayan insan, dinlenmekten niye korksun? Önemli olan yanlış iş yapıp yapmama meselesidir. Yanlış iş yapıyorsanız, arkadaşınızla telefonla konuşurken değil, arkadaşınızla konuşurken de korkarsınız. O espridir. Hiçbir bakan arkadaşımın özel bir dinlenme korkusu olduğunu düşünmüyorum. Tabii devlet sırları vardır, işleri vardır. Bunları elbette sakınmalıyız ama hiçbirimizin öyle özel dinlenme korkusu olmaz.”
  Dersim belgeseli
  Günay, “Bakanlığınız, Dersim belgeseline onay vermedi” anımsatması üzerine de şunları söyledi: “Yasaklama olayı benim göreve başladığım tarihlerde olmuş, yani 2 yıl kadar önce. Gazetede gördüm. Eğer ilgili arkadaşımızın çalışması iyi bir çalışmaysa yargıya gitmeden önce bize başvursaydı muhtemelen bu sorun çözülebilirdi. Bürokrasinin tabii kendini koruyucu ve herhangi bir yasağı delme konusunda fevkalade tereddütlü tavırları var. Konuyu inceliyoruz, söyledim arkadaşlarıma. Eğer belgesel niteliği ağır basan bir çalışmaysa önümüzdeki günlerde sergileriz.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı