Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanlış bilgiler sızdırdılar

Beşiktaş’ta yönetici olmak için kulüp başkanı Yıldırım Demirören’e 50 milyon euro teklif ettiği iddia edilen iş adamı Fuat Donay, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YÖNETİME GİRMEK İÇİN 50 MİLYON EURO TEKLİF ETTİĞİM DOĞRU DEĞİL

Yıldırım Demirören’le görüşüp yönetimde yer almak koşuluyla 50 milyon Euro teklif ettiğim doğru değil. Rakamlarda abartı var.

Demirören’le böyle bir görüşme yaptık, ancak tamamen Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda konuştuk. 

AYBABA KONUSUNDA DEMİRÖREN’LE ANLAŞAMADIK

Başkanımızın kendine göre ilkeleri prensipleri var. Kendisine göre haklı olduğu konular. Benim de farklı düşüncelerim vardı. Ortak noktalarda bulaşamadık ve ayrıldık.

Samet Aybaba’nın sportif direktörlüğe getirilmesini istedik. Demirören’in daha önce “Ben burada oldukça Samet Aybaba kapıdan içeri giremez” açıklaması vardı.  Dolayısıyla bizim fikrimiz kabul görmedi. Bu konuda anlaşamadık.

Ben eski futbolcularımızın takımda görevlendirilmesini istedim. Galatasaray’da bu uygulanıyor. “Biz de aynı uygulamayı yapalım” dedik. Olmadı, uzlaşamadık.

BİZ MADDİ DESTEK VERECEKTİK AMA 20 YA DA 50 MİLYON EURO DEĞİL

Demirören’le görüşmelerimiz Almanya’da Wolsfburg maçında başladı. Devre arasında bir takım çalışmalar yapalım dedik. Devre arasında çalışma yapsanız da yüksek bir maliyet getirecekti. Bundan dolayı nakit ya da kredi likitlerimizden verebileceğimiz rakamı ya da krediyi telafuz ettik; ama art niyetli arkadaşlar 20 milyon Euro parayı masaya koydu. “50 milyon Euro veririm mazbatayı alırım” gibi sözler söylediğimi iddia ettiler.

ESKİ BİR YÖNETİCİ YANLIŞ BİLGİLER SIZDIRDI

Yıldırım Demirören ve beni çok zor durumda bıraktılar.  Biz bu görüşmeleri 3 aydır yapıyoruz, ama Beşiktaş’a zarar vermemek adına hiçbir yerde konuşmadım. Hiçbir yerde demecim çıkmadı. Beşiktaş’ta daha önce yöneticilik yapmış kişilerle dertleştik. Geçen hafta İzmir’de eski bir yönetici arkadaşımla görüşmüştüm. Bu konuşmadan 1 hafta sonra bu olay basına farklı şekilde yansıdı.

Sanıyorum kendisi yönetimde yer alıp, futbol şube sorumlu olmak istiyor; bir yandan da muhalefetle bağlantıları var. Bir şekilde benim onunla yaptığım söyleşi basına yansımış.

BEŞİKTAŞ BAŞKANI ABD BAŞKANI’NDAN DAHA DEĞERLİDİR

Beşiktaş Başkanlık koltuğunda oturan kişi, benim için ABD Başkanı’ndan çok daha değerlidir. Başkanın da böyle bir teklifi değerlendirmesi mümkün değildir. Bu iddia kendisine de yapılmış bir hakarettir.

BU OLAYDAN SONRA YÖNETİCİLİĞİ DÜŞÜNMÜYORUM

Bu çirkin olaylardan sonra Demirören’in listesine girmeyi düşünmüyorum. Zaten Demirören’in Samet Aybaba’yla ilgili bir mevzuatı yok. Ama gelecekte yöneticiliği düşünebilirim.

Ayrıca ben futbol şubesinden sorumlusu olmak şartıyla yönetime girmek istiyorum” demedim. Bana ne görev verilirse yapacağımı söyledim.

AKINFEEV, PAVLYUCHENKO, VAN BOMMEL BEŞİKTAŞLI OLACAKTI

CSKA Moskova’dan kaleci Akinfeev, Tottenham’dan Pav Pavlyuchenko ve Bayern Münih’ten Van Bommel’le ön görüşmeler yapıldı, gelmeye hazır olduklarını söylediler.

Teknik heyet ve yönetimin vereceği kararlar doğrultusunda gönderilecek futbolcuların da belirlenmesiyle bu üç yabancıyı getirme planımız vardı.

Biz ekibimizle gelseydik bu oyuncular Beşiktaş forması giyecekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler