« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yankov diplomasisi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın Bulgar futbolcusunun Arjantin milli maçında oynaması diplomatik sorun oldu. Meclis Başkanı Hikmet Çetin'in, Arjantin'e gönderilmemesi için diplomatik ricasına karşın, Yankov milli formayı giyecek.

Telefon trafiği

Beşiktaşlı Yankov, Arjantin vizesini Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu'ndan aldı. Kocaelispor'la oynanacak Türkiye Kupası maçı öncesi Bulgaristan Milli Takımı'nın özel maç yapacağı Arjantin'e gidişi konusunda, TBMM ile Bulgaristan Elçiliği arasında telefon diplomasisi yaratan Yankov'u milli takımı kazandı.

Çetin rica etmişti

Arjantin maçına gitmemesi için TBMM Başkanı Hikmet Çetin'in Bulgaristan elçisine ricada bulunması karşın, Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Kiril Momçilov'un devreye girmesi üzerine Yankov'a milli takım yolu açıldı. Bulgar futbolcu, Beşiktaş'ın Kayseri maçından sonra Bulgaristan'a gidecek.

Konsolos kurtardı

Bulgaristan'da yayınlanan 24 Saat gazetesi, Yankov'un Arjantin vizesi almasına geniş yer verdi. Yankov'un ‘‘Beni Konsolos kurtardı’’ başlığı ile yayınlanan haberde Bulgar futbolcu, ‘‘Arjantin için gerekli izni İstanbul Başkonsolosum Momçilov'un girişimleri sonucu aldım’’ dedi.

Kocaeli maçında yok

Pazar günü Bulgaristan Milli takım kafilesi ile saat 05.00'de Sofya'dan Buenos Aires'e gidecek olan Yankov, ‘‘Kocaelispor maçında takımda forma giyemeyeceğim için üzgünüm ama öbür yanda da milli takımımın bana ihtiyacı var. Kulübümün Üsküp'de yapılacak Makedonya milli maçında bana aynı anlayışı göstereceğini sanmıyorum’’ dedi.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz