Ege Haberleri

EGE

  Yangında ölmekten komşuları kurtardı

  Yaşar ANTER /BODRUM (DHA)
  24.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Evden alevlerin yükseldiğini gören komşular, kapıyı çalarak ve gürültü yaparak, içeride uyuyan Elif Can Toker’i son anda yanmaktan kurtardı. Genç kız, şok geçirdi.

  Bodrum’a bağlı Ortakent- Yahşi Beldesi’ndeki Müsgebi Caddesi’ndeki 182 No’lu çift katlı eski evde bugün (pazartesi) sabaha karşı çıkan yangın korku ve panik yarattı. Mimar Tahir Toker ile kızı Elif Can Toker’in 4 yıldır kiracı olarak oturduğu, Mehmet Akpınar’a (78) ait evin üst katından duman çıktığını gören sabah yürüyüşü yapan mahalle sakinleri durumu ifaiyeye bildirdi. Kapının kapalı olmasından şüphelenen komşular, seslendikleri mimar Tahir Toker ve kızı Elif Can’dan karşılık gelmeyince harekete geçti. Israrlı bir şekilde kapıyı yumruklayan ve gürültü çıkaran komşular, üst katta uyumakta olan Elif Can Toker’i uyandırmayı başardı.
  Komşularına teşekkür etti
  Büyük bir şok içerisinde kendini dışarı atan genç kız, komşulara sarılıp gözyaşı döktü. Sinir krizi geçiren kız, evin yanışını da yaşlı gözlerle izledi. Mahalle sakinlerinden Gülizar Kaynak da, Elif evden çıkar çıkmaz alevlerin tüm evi sardığını anlattı. Ortakent- Yahşi, Turgutreis, Konacık ve Bitez belediyelerinden 5 itfaiye aracı ile ekiplerin müdahale ettiği yangın ise ancak iki saatte söndürülebildi. Yaklaşık 100 yıllık olduğu belirtilen ev tamamen yandı. Yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediği, AYDEM, zabıta ve jandarma ekiplerinin araştırmasının sürdüğü bildirildi.

  Belki yanacaktım

   Elif Can Toker şunları söyledi: “Babam iş seyahatinde. Uyuyordum. Evin yandığını fark etmedim. Kapının gürültüyle çalındığını duyunca uyandım. Dumanları fark edince koşarak evden çıktım. Uyandırmasalardı belki de yanacaktım. Yardım edenlere teşekkür ediyorum. ”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı