BURSA HABERLERİ

Yangın Savaşçılarının 92. Yıl Coşkusu

IHA
30 Eylül 2015 - 18:08Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 18:09

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI, BURSA İTFAİYE TEŞKİLATININ 92. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI.

IHA

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Bursa itfaiye teşkilatının 92. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı.
Küçük Sanayi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yerleşkesindeki törende konuşan Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “İtfaiye teşkilatı olarak yangına müdahale konusunda son yıllarda önemli mesafeler aldık. Yangın riskini asgariye indirmek için her bölgede çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Teşkilatımız 28 istasyonda toplam 99 araç ve 400 personelle 7 gün 24 saat hizmetlerine devam ediyor” dedi.
Bursa İtfaiyesi’nin son 6 yılda bina, araç-gereç ve personel konusunda güçlendiğini söyleyen Doğan, “Bundan dolayı daha etkin bir şekilde olaylara müdahale edebiliyoruz. Son dönemde 4 yeni itfaiye binası yapıldı, 28 yeni itfaiye aracı alındı, nakil ve yeni alınan personellerin katılımıyla norm kadro doluluk oranı yüzde 25’lerden yüzde 80 seviyelerine çıkarıldı. 298 gönüllü itfaiyeci yetiştirildi ve Kirazlı Mahallesi’nde gönüllü itfaiye teşkilatı kuruldu” şeklinde konuştu.
İtfaiyecilerin özveriyle çalıştıklarını anlatan Doğan, teşkilat bünyesinde telsiz iletişim ağının geliştirildiğini, 16 grup binasının açık alanlarına modern spor aletlerinin kurulduğunu, itfaiye araçlarının takibini yapmak ve itfaiye olaylarına daha kısa sürede ulaşılmasını sağlamak için CPS araç takip sisteminin devreye alındığını da sözlerine ekledi. Doğan, sahillerde de boğulmaların önüne geçmek için yaz boyunca toplam 12 noktada 12 bot ve 43 cankurtaranla haftanın 7 günü cankurtaran hizmeti verildiğini, 35 noktaya 16230 metre uzunluğunda mantar şerit çekilerek 203 uyarıcı tabela ile güvenlik önlemi alındığını ve boğulma tehlikesi yaşayan 43 kişinin kurtarıldığını hatırlattı.
İtfaiye araçlarının girmekte zorlandığı 32 sokak ve merkeze uzak olan 38 köy olmak üzere toplam 70 yangın dolabının kurulduğunu da kaydeden Doğan, “Bu sayede köylerimizde yaşanan yangın gibi durumlara anında müdahale köylüler tarafından da yapılıyor ve yangınlar daha başlangıçta söndürülüyor. Teşkilatımıza her zaman destek olan ve bizlere bu imkânları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye şahsım ve teşkilatım adına çok teşekkür ederim. Ayrıca hizmetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı kahraman itfaiyeci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yangın Savaşçılarının 92. Yıl Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yangın Savaşçılarının 92. Yıl Coşkusu haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı