Gündem Haberleri

  Yangın merdiveni de yok

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Raporda, olası bir yangında mahsur kalacakların kurtarılabilmesi için tarihi kulenin özelliğini etkilemeyecek biçimde dış duvarda veya raylı sistemle kuleye yaklaştırılıp kurtarma yapılabilecek biçimde yangın merdiveni yapılması ya da asansörlerden birinin yangın merdivenine dönüştürülmesi isteniyor. Raporda, alınması gerekli diğer yangın güvenlik önlemleri şöyle sıralanıyor:

  Kule’de otomatik algılama, ihbar alarmı ve söndürme tesisatı yapılması, yapı içindeki tarihi değeri bulunmayan basamak, tavan, dekor gibi ahşap malzeme ile perde halı gibi dokuma türü malzemenin, yangına dayanıklı malzemeyle değiştirilmesi.

  Kulede LPG tüpü, yanıcı, parlayıcı madde bulundurulmaması, ısıtmanın elektrikle sağlanması, sigara içilmesinin kesinlikle yasaklanması, elektrik tesisatının kontrol edilerek yenilenmesi ve otomatik gazlı söndürme tesisatı yapılması, yangın muslukları tesis edilmesi.

  Işıklı çıkış işaretleri konulması, acil durum planı çıkartılarak, periyodik tatbikatlarlar yapılması ve 24 saat güvenlik elemanı bulundurulması, kamera sisteminin çalışır duruma getirilmesi, personelden bazılarına yangın eğitimi verilmesi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı