Ege Haberleri

EGE

  Yangın kabusu

  Taylan YILDIRIM - Ümit YILDIZ / İZMİR, (DHA)
  06 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 20:28

  Kemalpaşa’da plastik malzeme deposunda çıkan ve iki makine üretim fabrikasına sıçrayan yangın paniğe neden oldu. Depo çatılarının çöktüğü yangın, ekiplerin mücadelesi sonrasında güçlükle kontrol altına alındı.

  İZMİR-Ankara yolu kenarındaki Polibest firmasının deposunrdan önceki gün saat 16.30 sıralarında alevler yükseldi. Depodaki köpükden yapılan yemek servis ürünleriyle izolasyon malzemesinin alev almasıyla hızla büyüyen yangın, deponun yanındaki Özentaş Makine ile Karahan Makine fabrikalarına da sıçradı. İşçiler kendilerini son anda alevlerin arasından dışarıya atarken, Kemalpaşa itfaiye ekipleri de a müdahale etti. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine İzmir’den de 15 itfaiye ekibi gönderildi.

  Oksijen tüpleri çıkarıldı

  Makine fabrikalarındaki işçiler, oksijen tüplerini çıkarıp olası bir faciayı önledi. Ahmet Nuri Gümüşkesen’in plastik deposundaki yangın 2.5 saatte kontrol altına alındı. Plastik malzemelerin patladığı depoların duvarları büyük zarar gördü, çatıları da çöktü. Yangıın şokunu üzerinden atamayan işçiler, depolara yaklaşmaya çalışınca zaman zaman polislerle tartıştı.

  İtfaiye ekiplerinin, soğutma çalışmaları devam eden depodaki ilk incelemesinde, plastik malzemelerden oluşan gazın bir kıvılcımla alev alması sonucu yangının çıktığı belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı