Gündem Haberleri

  Yandığımızın resmidir

  Hürriyet Haber
  26.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tüm dünya sıcaklardan kavruluyor. Meteoroloji yetkilileri, sıcakların bu hafta da süreceğini belirtirken Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağış uyarısı yaptılar.

  Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları, Akdeniz ve Ege bölgelerinde bu hafta da etkisini sürdürecek. İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde ise yağış bekleniyor.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Akdeniz ve Ege bölgelerinde mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıkları bu hafta da sürecek.

  Trakya, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde salı günü, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinin iç kesimlerinde ise çarşamba günü yer yer sağnak yağış görülecek.

  Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi, perşembe günü yağış alırken, cuma ve cumartesi günleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunda sağnak yağış bekleniyor.

  İstanbul'da aşırı sıcaklar bir hafta daha etkili olacak. İstanbul'da dün 30 derece dolayında ölçülen hava sıcaklığı, yüzde 73'e varan nem oranı nedeniyle 36 derece olarak hissedildi.

  Mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyreden sıcak havaların etkisini bir hafta daha sürdürmesi beklenirken, uzmanlar mecbur kalınmadıkça 10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmamasını öneriyor.

  Bu arada sıcaktan bunalan İstanbullular, hafta sonunu değerlendirerek serinlemek için park ve bahçe gibi yeşil alanlar ile deniz kenarlarına akın etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı