« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanal'a milli takım yolu açıldı

Fatih Terim’in milli takım teknik direktörlüğünden ayrılmasından sonra, takımın başına kimin geçeceği merak konusu oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Federasyon yetkilileri milli takımın başına geçecek ismen kesinlikle yabancı olacağın ifade ederken, Terim sonrası dönemde yeni bir yapılanmaya gidiyor.

Radyospor’un Türkiye Futbol Federasyonu'na yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre federasyon yetkilileri Brezilyalı Felipe Scolari ve Hollandalı Guus Hiddink üzerinde duruyorlar. Rusya’nın Dünya Kupası’na katılamamasının ardından Hiddink’in milli takımın başına geçme ihtimalinin yüksek olduğu vurgulanıyor. Milli takımın gündemindeki bir diğer aday ise Louis Felipe Scolari. Portekizli teknik adamın önündeki tek engel ise yüksek maliyeti.

Fakat Futbol Federasyon’u bu dönemde yeni bir yapılanmaya doğru gidiyor. Gelecek yabancı antrenör sadece A milli takımdan sorumlu olacak. Ümit Milli Takımlar ve genç milli takımlarda ise yeni bir oluşuma gidilecek.

SORUMLU ERSUN YANAL OLACAK

İddialara göre Futbol Federasyonu Ümit Milli Takım ve genç milli takımlar için sorumlu olarak Teknik Direktör Ersun Yanal’ı göreve getirmeyi planlıyor. Yanal’ın da bu fikre sıcak baktığı ifade ediliyor.

VURAL’DA YENİ OLUŞUMDA GÖREV ALABİLİR

Konu hakkındaki bir başka ilginç iddia ise, Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural ile ilgili. Daha önce milli takımın başına yabancı teknik direktör getirileceği haberleri üzerine, Radyospor'da katıldığı bir programda bu kararı eleştiren Vural şaka yollu olarak da "milli takıma ben adayım" diyen tecrübeli teknik adam milli takımlarda eğitim dairesinin başına geçecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler