« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanal operasyonu

Başkent ekibi Ankaragücü, Kasımpaşa'yla oynanan ve 2-2'lik skorla berabere sona eren maç sonrası Hikmet Karaman’ı gözden çıkardı. Başkan Ahmet Gökçek, takımı Ersun Yanal’a teslim etmek için yöneticilerle fikir birliğine vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ANKARAGÜCÜ’de sular durulmuyor.. Kasımpaşa beraberliği sonrası kaptan Ceyhun Eriş’in kadro dışı bırakılması ve ardından da teknik direktör Hikmet Karaman ile yolların ayrılacak söylentileri dün Başkent kulislerini bir hayli hareketlendirdi.  

Bu söylentiler sonrası başkan Ahmet Gökçek, Karaman’ın alternatifini de buldu; Ersun Yanal. Sarı lacivertli yönetimin elini kolunu bağlayan nokta ise Karaman’ın sözleşmesindeki ağır maddeler. Yöneticiler, teknik patronla uzlaşmak için düğmeye basarken, Gökçek dünkü yönetim kurulunda Ersun Yanal için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Tesadüf zafer
Genç başkan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hikmet Karaman ile yollarımızı kesin olarak ayıracağız. Galatasaray karşısında alınan 3-0’lık galibiyet ise bir tesadüftür. Karaman’ın bu başarıda öyle iddia edildiği gibi büyük katkısı yoktur. Takımımızın başına Ersun Yanal’ın gelmesini istiyoruz. Bu konuda yönetici arkadaşlarımızla fikir birliği içindeyiz.”

Gökçek kadro dışı bırakılan Ceyhun Eriş için de şu yorumu yaptı: “Ceyhun yıldız bir futbolcu. Her yıldız futbolcu gibi onun da bazı sorunları oluyor. Biz ona değer verdik ve kaptanlık bandını teslim ettik. Ankaragücü forması altında Milli Takım’a kadar yükseldi. Onu kaybetmek istemeyiz. Ancak bizimle yola devam etmek istiyorsa, kurallarımıza uymak zorunda.”

Bülent-Hakan alternatif
Ahmet Gökçek her iki konuyu açıklık getirirken, teknik direktör olarak düşündüğü Ersun Yanal gelişmeler hakkında şunları söyledi:  “Ankaragücü Kulübü’ne beni teknik direktörlüğe düşündüğü için çok teşekkür ederim. Ancak şu anda bir takımı çalıştırmayı düşünmüyorum.”

Başkan, Yanal’ı bu fikrinden döndürmek için çaba harcarken, sarı lacivertli kulübün teknik direktör adayları arasında bir ara adları Milli Takım için de düşünülen Bülent Uygun-Hakan Şükür ikilisinin adı da geçiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz