« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanal: Gol becerimiz yoktu

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlarken ilginç ifadeler kullandı. Şener, "İnşallah bu beraberliği sonra telafi ederiz.

DHA
SON GÜNCELLEME

Düşüşü bana değil hocaya soracaksınız. Yönetim olarak bir sıkıntı yok. Hocayla konuşun, takımın performansı niye iniyor, çıkıyor diye ona sorun. Biz istenilen her şeyi veriyoruz. Daha ligin sekizinci haftası. Hedeften şaşmak diye bir şey şu anda olamaz" dedi.

YANAL: "GOL BECERİMİZ YOKTU"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Gaziantepspor karşısında maçın başında birçok pozisyon bulduklarını ifade ederek, "Maçı çok rahat koparabilirdik. Özellikle ilk yarıda yakaladığımız çok pozisyonlar vardı. Bunları değerlendirseydik ilk yarıda maçı lehimize çevirebilirdik. Takım savunmasının koordine bozukluğu yaşadığı bir dakikada yediğimiz golle rakibin direnci arttı. Gaziantep ligin iyi mücadele eden takımlarından biri. Ligin birçok haftasında zorlu maçlar oynayacağız. Zirve yarışına devam edeceğiz. Bu kayıpların telafisini yapacağımız maçlar olacak. Bugün mücadele iyiydi ama pozisyonları değerlendiremedik. Oyuncularımızın gol becerisi tam değildi" dedi.

Yanal, Umut - Gökhan arasında sorun varmış gibi gösterilmesini de eleştirerek, "Bu oyuncularla 250 saatlik bir çalışma birlikteliğimiz var. Dışarıdan 'anlaşıyor, anlaşmıyor' sohbetini yapmak doğru değil. Bunun yorumunu biz çok daha rahat yapabiliriz. Aynı kadroyla maçlar kazandığımızı da hatırlatayım. Gol atmayınca bu değerlendirmeyi yapmak haksızlık olur. Trabzonspor yeni kurulan bir takım, aksaklıklar olacaktır. Hepsini bir anda toparlamak çok kolay değil. Oluşum içinde bunlar yaşanacaktır. Yaratıcı bölgedeki oyuncuların eksikliğini her zaman hissedeceğiz. Mesele Umut - Gökhan meselesi değil. Oyunu sadece onlar oynamıyor" diye konuştu.

Ersun Yanal, Trabzonspor'un zirve yarışının da devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, "Ayaklarımız yere sağlam basmalı. İyi bir takımız" ifadesini kullandı.

Yanal, Çarşamba günkü Gaziantepspor kupa maçından da galibiyetle ayrılmak istediklerini vurgulayarak, "Renkli bir gruba düştük. Amacımız galibiyetle başlamak" diye konuştu.

SAĞLAM: "OYUN ANLAYIŞINDAN MEMNUN DEĞİLİM"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, mücadele yönünden ekibini başarılı bulduğunu ifade ederek, "Ama istediklerimizi sahaya yansıtma açısından sahanın da etkisiyle başarılı olamadık. Üzerimize gelen Trabzonspor'u durdurup kontra arayan bir takım hüviyetinde olmamalıydık. Kendi mentalitemize göre oynayamadık. Kendi oyun anlayışımızdan memnun değilim. Daha çok topa sahip olan, daha çok pas yapan bir takım seyrettirmek isterdik. Yeni bir takımız ve iyisini yapmak için çaba sarf ediyoruz, çalışıyoruz. 3 gün sonra kupada oynayacağız. Bundan daha yüksek seyir zevkli bir maç seyrettirmeyi diliyoruz. Yeni kurgulanan bir takımız. Birkaç yıldan beri küme düşme mücadelesi veren bir ekiptik. Kafadaki soru işaretlerini ve güvensizliği bir çırpıda silmek mümkün değil. Birden yüksek hedefler koyarsak oyuncularımız da bunun ağırlığını taşıyamaz. Bu yıl özellikle spor kamuoyunun beğenisini kazanmak, ligi iki sıra yukarıda bitirmekten daha önemli. Son yıllarda 'Kazanma adına her şey mübah politikası' var. Biz bundan uzaklaşıp seyirciye seyir zevki veren bir takım izlettirmek istiyoruz" dedi.

SYLVA: FIRSATLARI DEĞERLENDİREMEDİK

Gaziantepspor maçında ilk kez bordo - mavili formayı giyen Senegalli kaleci Tony Sylva ise, "Karşımızda iyi bur takım vardı. Bize alan bırakmayarak direnç gösterdiler. Biz de aynı dirençle karşılık vermeye çalıştık, birçok da fırsat yakaladık ama değerlendiremedik. Böyle birçok maçımız olacak. Takımımızdaki genç oyuncuların da böyle zorluk derecesi fazla olan maçları kaldıracak seviyeye gelmeleri gerekiyor. Deneyim meselesini bir an önce halletmemiz gerekiyor" dedi. Sylva, "Uzun zamandan beri oynamayı bekliyordum. Haliyle bu da üzerimde baskı yarattı. Ama formayı giyince bu baskı da kalktı" dedi.

Umut ise, "Maçı iki taraf da kazanabilirdi. Ama galibiyete yakın taraf bizdik. İlk yarıdaki pozisyonları değerlendirseydik maçı kazanabilirdik ama olmadı. Liderlik şansımızı da değerlendiremedik" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz