« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanal ekibini kuracak

Milli Takım’ın yeni teknik patronu, akademik kariyerli bir ekiple milli takımları yeniden yapılandıracak. Antrenör Ünal Karaman ile Ümit Milli Takım Sorumlusu Raşit Çetiner ile de yollar ayrılacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetimi, anlaşma yaptığı Milli Takımlar’ın yeni teknik direktörü Ersun Yanal’a tam yetki verdi. Ulusoy, Başkent’te Yanal ile 4 saat süren toplantı yaptı ve yardımcılıklarına getirmek isteyeceği isimleri kabul edeceğini belirtti. Ulusoy, A Milli Takım, Yıldız, Genç, 14-16, 21 yaş ve B Milli Takım’nda Yanal’ın sorumlu olacağını açıkladı.

Federasyon başkanı, antrenör Ünal Karaman ve Ümit Milli Takımlar Sorumlusu Raşit Çetiner’in çalışmalarına devam etmeleri halinde mutlu olacaklarını, ancak görevleri konusunda alınacak kararlara da saygı duyacaklarını belirtti.

Akademik teknik ekip

Yanal
ise 4 yıllık anlaşma gereği tüm branşlarda kendi ekibini oluşturacağını ve spor akademilerinden yetişmiş uzman kadroların görev alacağı bir liste hazırladığını belirtti. Yanal, Milli Takım’ı akademisyen kadrolarla donatacağını ve Türkiye çapındaki tüm futbol starlarının tek tek fişlenip takip edileceğini ifade etti.

Milli Takım’ın geleceğe yönelik programının hazır olduğunu kaydeden genç teknik adam, tüm branşlarda bilimsel olarak çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı. Yanal’ın ekibini kurmasıyla Karaman ile Çetiner’in de görevlerinden ayrılması gündeme gelecek.

Haluk Ulusoy, bugüne kadar görev yaptıkları teknik adamların işine ve ekibine karışmadıklarını belirterek, Yanal ve ekibinin büyük başarılara imza atacağını ifade etti. Ulusoy, Yanal’ın yeni teknik ekibinin Belçika ile yapılacak özel maç sonrası şekilleneceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler