Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yamansaz’a Çeşme modeli

  Hürriyet Haber
  08 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Şubat 2000 - 00:01

  Muratpaşa Belediyesi, bölgeyi Ege’nin gözdesi Çeşme’ye benzetecek

  MURATPAŞA Belediye Meclisi'nin 2000 yılı ilk toplantısında 9 yıldır tapu bekleyen Yamansazlılar'a mutlu bir haber çıktı. Meclis, 1990'lı yıllarda kooperatiflere tahsis edilen ve yıllardır planlama bekleyen Yamansaz'ın kuzey bölgesi için beklenen kararı verdi. Bölgede 7 metre yüksekliğinde villa tipinde konut yapımı oy çokluğu ile kabul edildi.

  ANTALYA'NIN ÇEŞME’Sİ

  Yamansaz, villa şeklindeki bu yapılaşmadan sonra İzmir'in gözde ilçelerinden Çeşme'ye benzeyecek. Başkan Evcilmen, 1999'un Şubat ayı toplantısında da bölgeye kat serbesti getirildiğini hatırlatarak, ‘‘Bölgenin yapısına bakılarak 1990'lı yıllarda yapılan ilk plana geri döndük. Bu planla Yamansaz, Antalya'nın Çeşme'si olacak’’ dedi.

  GERGİN OTURUM

  Bu arada meclis gündeminde yeralan, Harita ve Ziraat Mühendisleri Odası'na sosyal tesis alanı tahsisi ile ilgili kararın iptali DSP'yi böldü. DSP'li Yusuf Çelik ile Başkan Evcilmen, söz verme-vermeme yüzünden tartıştı. Aynı partili başkan ve meclis üyesinin tartışması mecliste soğuk hava estirdi. Tahsis, DSP ve CHP'lilerin oyları ile iptal edildi.

  İşte ilginç tartışma

  Her iki meslek odasına verilen sosyal tesisin iptal edilmesi, DSP'li Mahmut Çelik ve Yusuf Çelik ile aynı partili Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i karşı karşıya getirdi. Mahmut Çelik, ‘‘Başkanımız da meslek odası başkanlığı yaptı. Bu kararı imar komisyonuna gönderelim’’ dedi. MHP, ANAP, DYP de aynı görüşü savunurken, başkan oylamaya geçti. Mecliste soğuk hava estiren tartışma burada başladı.

  Yusuf Çelik: Söz istiyorum

  Başkan Evcilmen: Meclis sonrası konuşursun

  Yusuf Çelik: Şimdi konuşmak istiyorum

  Başkan Evcilmen: Hayır söz vermiyorum

  Yusuf Çelik: Elimi çay servisinden dolayı görmediniz

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı