Ege Haberleri

EGE

  Yamanlar'dan büyük başarı

  Hürriyet Haber
  29.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında İzmir Yamanlar Koleji toplam 4 madalya kazandı.


  Antalya'da yapılan 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında İzmir Yamanlar Koleji öğrencileri 2 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz toplam 4 madalya kazandı.
  Tübitak tarafından oluşturulan Genç Matematik milli takımında yer alan Yamanlar Koleji Lise 1. sınıf öğrencileri Ahmet İleri ve Ömer Avcı 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında iki Altın Madalya kazanırken, Feyza Yavuz Gümüş ve Berke Çankaya Bronz madalya kazandı.
  Balkan Matematik Birliğince Antalya'da 21-26 Haziran tarihleri arasında yapılan 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatları’na 11 Balkan ülkesi ve 8 misafir ülkeden toplam 120 öğrenci katıldı. Ülkeler 6 kişiden oluşan milli takımları ile yarıştı. 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında Türk matematik milli takımı ev sahibi olduğu için iki takım ile yarıştı.
  Ülkemize çifte Altın madalya kazandıran Yamanlar Koleji öğrencileri Ahmet İleri ve Ömer Avcı “Dünya Matematik Olimpiyatında da ülkemize Altın madalyalar getirmeyi hedefledik. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
  Yamanlar Koleji müdürü Şakir Ural “Uluslar arası bilim olimpiyatlarında Türkiye'nin kazandığı 381 madalyanın, 118’ini okulumuz öğrencileri ülkemize kazandırdı. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı