Ege Haberleri

  Yamanlar Dağı mesire yeri baharda açılacak

  İZMİR, (DHA)
  24.01.2012 - 15:35 | Son Güncelleme:

  İsteyenler günübirlik gelebilecek, isteyenler de oksijeni bol doğal ortamda konaklama imkanı bulacak

  Karşıyaka Belediyesi tarafından Yamanlar Dağı'na yapılmakta olan Gençlik Merkezi'nin bahar aylarında tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ Çam ağaçlarıyla kaplı alanda muhteşem manzarası olan çok özellikle bir mesire yeri hazırlıyoruz. İsteyenler günübirlik gelebilecek, isteyenler de oksijeni bol doğal ortamda konaklama imkanı bulacak” dedi.
  Kar yağışının ardından çalışmaların tekrar başlamasıyla çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları hızlanan tesisleri gezen Başkan Durak, görevlilerden bilgi aldı. Kış şartlarında çalışma zorluklarına rağmen zamanında tamamlanarak hizmete girmesi planlanan tesislerin doğal ortam arayanlara doyumsuz bir güzellik sunacağını belirten Başkan Durak, “Tesis içerisinde konaklama imkanı bulunuyor. Ayrıca çadır kurma alanları da olacak. Tüm altyapısı planlandı, seyir kafeteryası, restoranı doğal ortama uygun olarak hazırlandı. Ayrıca doğal ortamda spor yapmak isteyenler için basketbol-voleybol sahası, tenis kortu ve halı saha bulunacak. Gezinti yolları olacak. Organik hobi bahçeleri de yapılarak daha da güzelleştirilecek. Tesislerimizi eksiksiz hizmete açmak istiyoruz. İzmir'e çok özellikli bir alan kazandırılmış olacak” dedi.
  Karşıyaka merkeze 18 kilometre uzaklıkta bulunana Yamanlar Dağı Mesire Alanı, daha önce NATO'nun tesislerinin bulunduğu alana kuruldu. Yaklaşık 1000 rakımlı tepedeki tesislerin bulunduğu yerden hem İzmir körfezi, hem Menemen Ovası hem de Manisa Muradiye civarını seyretme imkanı bulunuyor. Yüz yıllık çam ağaçlarıyla kaplı alan doğa harikası bir güzellikte.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı