« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yamaç Paraşütü Şampiyonası sona erdi

Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası Denizli'de sona erdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Nihat Ermihan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 Temmuz'dan bu yana devam eden şampiyonada, olumsuz hava koşulları nedeniyle sporcuların havalanmakta zaman zaman zorlandıklarını söyledi.

Şampiyonada herhangi bir yaralanmanın meydana gelmemesinin sevindirici olduğunu vurgulayan Ermihan, “Nikfer, Bozdağ ve Dinamit Tepesi'nde gerçekleştirilen uçuşlarımız bizler için mutluluk verici. Her uçuşumuzda yeni bir şeyleri keşfetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buradan aldığımız sonuçlar, bize dünyanın gerisinde olmadığımızı bir kez daha gösterdi. Bundan sonraki aşamada Türkiye'deki hava sporlarının sesini daha çok duyurmak için çalışacağız” diye konuştu.

Nikfer, Bozdağ ve Dinamit Tepesi'nden gerçekleştirilen uçuşların ardından erkekler genel klasmanda birinci Semih Sayır, ikinci Durali Karaca, üçüncü Yiğit Yıldırım oldu.

Kadınlar genel klasmanda ise birinciliği Ayşe Bayrak, ikinciliği Merve Gülşah Arslan, üçüncülüğü Nazire Kaval aldı.

Sportif sınıf dalında şampiyonayı Eike Mittelbach birinci, İsa Dal ikinci, Emre Gürer üçüncü tamamladı.

Takımlar sıralamasında ise birinci Adana Havacılık Derneği, ikinci Manisa Sportif Havacılık Kulübü, üçüncü Çankırı Yamaç Paraşütü ve Sportif Havacılık Kulübü Derneği oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz