Gündem Haberleri

  Yamaç paraşütü Erzincan'da

  Hürriyet Haber
  01.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yıllardır teröristlerin yuvalandığı 3 bin metre yükseklikteki Keşiş Dağı'nda, artık silah sesleri yerine festival çığlıkları yankılanıyor. Erzincan Valiliği tarafından Keşiş Dağı'nda organize edilen ‘Birinci Yamaç Paraşütü ve Dağa Sporları Festivali’ büyük ilgi ve coşkuyla sürüyor.

  ARTIK SPOR ZAMANI

  ‘Terörden çok çektik, artık spor zamanı’ sloganıyla bölgede doğa sporlarından rafting, su kayağı ve yamaç paraşütünü yaygınlaştırma çabasına giren Erzincan Valisi Recep Yazıcıoğlu, ilk atlayışı yaparak festivali başlattı.

  Cumartesi başlayan ve bugün sona erecek festivalin açılışında 60 paraşütçünün nefes kesen gösterisiyle Keşiş Dağı renklendi ve yöre halkı gösterileri ilgiyle izledi.

  TERÖR YERİNE FESTİVAL

  Çeşitli üniversitelerden gelen ve festivale katılan sporcular, Keşiş Dağı'nın 2 bin rakımlı bölgesinden Erzincan Ovası'na süzülürken, ilginç görüntüler oluştu. Vali Yazıcıoğlu, güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesi sayesinde Keşiş Dağı'na huzurun geldiğini, festivalin her yıl yapılacağını belirtti. Vali, su kayağı, rafting gibi doğa sporlarının da gelişmesi için çaba harcadıklarını vurguladı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı