MERSİN HABERLERİ

Yamaç Paraşütçülerinin Yeni Gözdesi Anamur Azıtepe

IHA
13.08.2015 - 12:34Son Güncelleme :

KAHRAMANMARAŞ VE ADIYAMAN'DAN GELEN SPORCULAR, ANAMUR AZITEPE'DE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ATLAYIŞLARLA YAMAÇ PARAŞÜTÜ EĞİTİMİ ALIYOR.

IHA

Anamur Belediyesi’nin daveti ile Kahramanmaraş ve Adıyaman’dan gelen sporcular, Azıtepe’de gerçekleştirdikleri atlayışlarla yamaç paraşütü eğitimi alıyor. Sporcular, Azıtepe’nin yamaç paraşütü için çok uygun bir yer olduğunu dile getirdiler.
Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mahmut Hopur ve Adıyaman Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak ile Anamur’a gelen sporcular, kentin yamaç paraşütü kalkış pisti olan Azıtepe’den atlayış gerçekleştirdiler. Ağırlıklı olarak Kahramanmaraş ve Gaziantep bölgesinde uçuş yaptığını belirten yamaç paraşütü pilotu Barış Çelik, “2007 yılından bu yana yamaç paraşütü sporu yapıyorum. Anamur Belediyesi’nin daveti üzerine Anamur’a geldik. Bu sabah ilk uçuşumu yaptım. Burası görselliğiyle ormanıyla denizi ile gayet güzel bir bölge. Yamaç paraşütü sporu yapanların burayı tercih edeceklerini düşünüyorum. Buranın acil durum çalışmaları içinde uygun olduğunu düşünüyorum. Deniz üzerine 300-400 metre gelinecek bir nokta” dedi.
Çelik, 15 kişilik bir sporcu grubuyla geldiklerini, Anamur’u uçuş için değerlendirilecek listeye aldıklarını ve bundan sonra belli aralıklarla buraya gelmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.
Adıyaman Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak da yaptığı değerlendirmede, “Anamur’da yamaç paraşütünün yapılabileceğinin uçuş testlerini yapmaya geldik. Burası Türkiye’de alternatif yamaç paraşütü alanlarından bir tanesidir. Burada hava stabil P2, P3 sporcuları da burada çok rahat bir şekilde eğitimlerini alabilirler. Siv eğitimlerini de burada tamamlayabilirler” diye konuştu.
Take Of ve iniş alanlarına sporcuların ihtiyaçları için tesislerin yapılması dileklerinde bulunan Solak, “Dünyanın her yerinden buraya sporcuların gelmesini arzu ediyor ve bekliyoruz. Biz uçuş sonuçlarını Türk Hava Kurumuna ve Yamaç Paraşütü Federasyonuna raporlarımızı sunacağız. Uygun görülmesi halinde buraya yamaç paraşütü okulunun açılması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Herkesi burada uçmaya davet ediyorum” dedi.
Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mahmut Hopur ise çok zevkli bir uçuş gerçekleştirdiğini belirterek ”Tepe üzeri 300 metre termikle tırmandım. Deniz üzerine 750 metreyle geldim. Acil durum eğitimi için yeterli bir irtifa. Bölgeden arkadaşlar gelip burada acil durum çalışmaları yapabilirler. Görsel olarak gerçekten çok keyifliydi. Bölgemizde karasal iklimde - termal uçuş yapıyoruz" diye konuştu.
Sporcular, Anamur’da kendilerine yardım eden ve destek veren Anamur Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Yamaç Paraşütçülerinin Yeni Gözdesi Anamur Azıtepe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yamaç Paraşütçülerinin Yeni Gözdesi Anamur Azıtepe haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı