ISPARTA HABERLERİ

Yalvaç'ta muhtarlarla buluşma

DHA
28.03.2017 - 11:42Son Güncelleme :
DHA

 

Nurettin ARKAN/YALVAÇ, (DHA) - ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde Kaymakam Aytemiz Yılmaz öncülüğünde ilçedeki sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşülmesi amacıyla muhtarlarla toplantı düzenlendi.

Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz başkanlığında muhtarlarla resmi kurum amirleri bir araya geldi. Öğretmenevi'ndeki toplantıya Kaymakam Aytekin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuğrul Karaatlı, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, resmi daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Yılmaz, "Köy ve mahallelerimizde halkımızın ne gibi ihtiyaçları var, bunlar için ne yapılabilir, daha kaliteli bir yaşam için neler yapabiliriz, bunları bu toplantıda görüşmek, çözüm üretmek için buradayız. Muhtarlarımız sorunları iletecek ilgili kurum müdürümüz de bu konuda 'ne yapılabilir' bunun cevabını verecek. Bir dahaki toplantıda da bu sorunların hangilerine çözüm bulunmuş, iş hangi safhaya gelmiş onun analizini yapacağız" dedi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuğrul Karaatlı, 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtti. Karaatlı, "Sorumluluk bölgelerimizde sağlıklı bir seçim yapılması için her türlü önlemimizi aldık. Seçim sürecine kadar da Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen hükümler çerçevesinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için siz değerli muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Yaşadığınız yerde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzlukta bizlerle irtibat halinde olmanız nahoş olayların önlenmesini sağlayacaktır" diye konuştu.

Yüzbaşı Karaatlı, bahar mevsimiyle birlikte tarım işlerinin başladığını dolayısıyla arazi aracı olan 'patpat' ve traktörlerin trafiğe çıkmaya başladığını hatırlatarak, "Karayollarında bu araçlarımızın trafik kurallarına uygun hareket etmeleri, herhangi bir kazaya meydan vermemesi önem arz ediyor. Trafiğe çıkmaya uygun olmayacak teknik eksiklikleri bulunan araçları en kısa zamanda uygun hale getirilmesi hayati önem taşımaktadır. Jandarma teşkilatı olarak trafik timlerimizle zaman zaman yol kontrollerine çıktığımız zaman trafiğe uygun olmayan araçlara yasal işlem yapmak durumundayız. Kimsenin mağdur olmaması için tedbir alınmasını özellikle rica ediyorum" dedi.

Toplantıda diğer kamu kurumlarının temsilcileri de çalışma planları ve projeleriyle ilgili bilgi aktardı ve muhtarların sorularını yanıtladı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Yalvaç'ta muhtarlarla buluşma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalvaç'ta muhtarlarla buluşma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı