ISPARTA HABERLERİ

Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu

DHA
30.03.2016 - 15:58Son Güncelleme :
DHA

 

Nurettin ARKAN/YALVAÇ, (DHA) - YALVAÇ Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması'nda bölge birincisi oldu.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması'nın Konya'da yapılan bölge finaline 'Atmosferik Basınç Plazma Sistemi Kullanılarak Suyun Dezenfeksiyonu' adlı projeyle katılan Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğrencileri Fatma Uslukuş, Süleyman Şişçi, Furkan Çallıoğlu ve Muhammed Zahid Kılınç, birinci oldu. Proje Danışmanı öğretmen Gökhan Ergon ve öğrenciler Konya Bilim Merkezi'nde ödüllerini aldı.
Öğretmen Gökhan Ergon, "47 yıldır düzenlenen yarışmada ilk defa ilçemizden böylesi bir başarının yakalanmış olması okulumuz ve ilçemiz açısından ayrı bir gurur ve moral kaynağı olacaktır. Öğrencilerimizin fen liseleri, özel okullar gibi birçok iddialı okul ile yarışıp hepsini geride bırakarak birinciliğe ulaşmış olması Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi'nin bugün geldiği noktayı ve gelecekte ulaşılacak hedefleri göstermesi açısından da büyük önem taşımaktadır" diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Kaya da okula yaptığı ziyarette elde edilen önemli bilimsel başarının, okulun kazandığı akademik başarılar kadar önemli olduğunu, proje ekibinden Ankara'da da aynı başarıyı beklediğini söyledi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı