« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yalovalılar spor salonlarına kavuştular

Yalova'da 2 bin 500 kişi kapasiteli spor salonunun temeli törenle atıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yalova Valisi Esengül Civelek, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, her alanda yatırımların gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

İlde spor alanında tesisler yapıldığını, ilçelerdeki spor tesislerinin eksikliklerinin giderildiğini anlatan Vali Civelek, şöyle konuştu:
“Bugün 2 bin 500 kişilik spor salonunun temel atma töreninde birlikteyiz, bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, 'güçlü yarınlar için' sloganında belirtildiği üzere, eğitimli, donanımlı, sağlıklı gençlerimizin yetiştirilmeleri, uyumlu, başarılı, sorumluluk duyguları yüksek, özgüvenleri gelişmiş gençlerden oluşan topluma sahip olabilmemiz için, gençlerimize yönelik spor salonları, ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Gençliğe yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırımdır. Çok erken yaşlardan itibaren çocuklarımızı, spor yapma konusunda cesaretlendirmemiz, yönlendirmemiz ve spor yapma imkanları sunmak görevimizdir, sorumluluğumuzdur. Sporcu yetiştirmek için spor tesislerine ve bu tesislere gençliği ve halkı yönlendirme konusunda duyarlılık çalışmalarına ihtiyaç bulunmaktadır. 2 bin 500 kişilik spor salonumuzda spora ilgi duyan gençlerimiz, ulusal ve uluslararası yarışmalarda, ilimizi, ülkemizi temsil edecek, başarılı sporcularımız yetişecektir. Bu yatırım için Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımıza, sayın milletvekilimize şükranlarımı sunuyorum. Yeni salonun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise yatırımların Yalova'ya gelmesinde katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sunarak, “Yalova'mıza hizmet önemli. Biz de bunun için çalışıyoruz. Laf değil, iş üretiyoruz. Hangi kurumumuzun, hangi alanda neye ihtiyacı varsa, güne gün takip ediyoruz” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete de salonun kente önemli katkı sağlayacağını dile getirerek, “Sporcularımız, bu tesisin antrenman salonlarında birçok bireysel sporları öğrenip geliştirerek, Türkiye'yi, Avrupa ve dünya sıralamasında temsil etme imkanını kazanacak ve büyük başarıların altına imzalarını atacaklardır” dedi.

Konuşmaların ardından spor salonunun temelini, Esengül Civelek, Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Karamürsel Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Meftun Dırman birlikte butona basarak attı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz