Gündem Haberleri

  Yalova'da ülkücüler 'Püskevit' dağıttı

  Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)
  17.05.2011 - 18:08 | Son Güncelleme:

  YALOVA’da, Ülkü Ocakları üyeleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’Püskevit’ söylemine sahip çıktı ve kent merkezinde halka, arasına lokum koydukları bisküvileri dağıttı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Yozgat mitinginde hükümeti eleştirirken konuşmasında geçen ve ardından büyük ses getiren "Püskevit" söylemi, ülkücü camiaca sahipleniyor. Bugün Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde stant kuran Ülkü Ocakları üyeleri, ’Püskevit’ dağıtarak MHP milletvekili adaylarına destek istedi. Vatandaşlar dağıtılan ’Püskevit’e büyük ilgi gösterdi.

  MHP Yalova milletvekili adayı Yusuf Bıyıklı, "Biz, ’Bisküvi’ demesini de biliriz ’Püskevit’ demesini de. Ağızdan çıkanla, yürekte olanın bilinmesi lazım. Kelimelerde değil, hizmet üretmekle, insanlıktır önemli olan. Yüreğini koymaktır önemli olan. Biz yürekle yola çıktık, ülke sevdasıyla yola çıktık. Buradaki bu küçük etkinlikle halkımıza bunu bir daha hatırlatmak istedik. Biz ’Püskevit’ dağıtalım da halkımız bisküvi niyetine yesin" dedi.

  Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Polat ise "Sayın Başbakan ve diğer insanlar bunu farklı yöne çektiler ama bizim düşüncemiz şudur; Biz Türklüğü bir çatı olarak görüyoruz. Bunu herkes farklı olarak algılıyor. İstanbul Türkçesini de biliyoruz. Ama bizim maksadımız burada liderimize sahip çıkmak, arkasında olduğumuzu göstermektir. Bu amaçla da liderimizin söylemiş olduğu şeyi paylaşmak istedik. Vatandaşlarımızın tepkisi çok güzel. Yakında markalaşacakmış. Türkiye’mize böyle bir yenilik getirdiğimiz için de çok mutluyuz. Liderimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı