YALOVA HABERLERİ

Yalova’da lale güzelliği

DHA
30.03.2017 - 12:53Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi ilkbaharın gelmesiyle birlikte kent genelinde çiçeklendirme çalışmalarına hız verdi. Özellikle kentin giriş noktalarında yer alan yeşil alanlarda çiçeklendirme çalışmaları yapılarak rengarenk laleler dikildi.

Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri ilkbaharın gelmesiyle birlikte park, refüj ve kavşaklarda çiçeklendirme çalışmalarına başladı. Mevsimlik çiçek ekimlerinin yanı sıra rengarenk laleler kentin bambaşka bir görünüm kazanmasını sağladı. Çiçek kenti Yalova’ya yakışacak çalışmalar yaptıklarını belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, “Yalova çiçekçilik konusunda ülkemizin önde gelen şehirlerinden bir tanesi. Bu özelliğimizi kent genelinde hissettirmek, kentimize gelen misafirlerimizi çiçek bahçesi içerisinde konuk etmek amacıyla çalışmalarımıza baharın gelmesiyle birlikte hız verdik. Kent genelinde yaptığımız çiçeklendirme çalışmaları şehre ayrı bir güzellik katıyor. Özellikle kentimizin girişlerine ve geçiş noktalarına çiçek ekimleri ve peyzaj çalışmaları yaparak yaz ayına hazırlanıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar vatandaşlarımız tarafından da beğeni görüyor. Yalnızca şehir merkeziyle sınırlı kalmayacağız. Mahallelerimizde bulunan parklarımızda da peyzaj çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalar artarak devam edecek” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova’da lale güzelliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova’da lale güzelliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı