YALOVA HABERLERİ

Yalova'da kırsal kalkınma destekleri başlıyor

DHA
29.03.2017 - 12:31Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar her hafta yaptığı köy ziyaretleri kapsamında Kazımiye Köyü’nde çiftçilerle bir araya geldi.

Müdür Parıldar, il müdür yardımcısı ve şube müdürleriyle Kazımiyeli çiftçileri ziyaret etti. Çiftçiler, Parıldar’a seralarında ürettikleri ürünün maliyetinin yüksek oluşunu vurgularken pazar fiyatının ise düşük ve gelirlerin giderleri karşılamadığını ifade ettiler. Kazımiyeli çiftçiler, “Köylerde sera üretimi yapan üretici ve sera sayısı her geçen gün azalıyor. Aldığımız fideler hastalıklı çıkıyor. Ürettiğimiz sebzeleri pazarlama konusunda da çok sıkıntı yaşıyoruz” diye konuştu.

Çiftçileri dinledikten sonra şikayetlere yanıt veren Parıldar, “Bakanlığımız uygun yerde uygun üretim yapan çiftçiyi destekleyerek hem üretimde verimliliği artırmak hem de arz-talep dengesini sağlamak amacıyla Türkiye’de 941 tane havza belirledi. Bizim destekleme kalemlerimiz belli. Sera ve yüksek tünel yapımına yönelik desteklerimiz var. 12. Etap Kırsal Kalkınma desteklerimiz yakında açıklanacak. Mevcut seralarınızın modernizasyonu için sizlerden gelecek talep doğrultusunda çalışma başlatabiliriz. Sizlerden bu işi ben yapabilirim diyenler seracılık işine soyunsun. Fidelerinde hastalık çıkan üreticilerimiz bize başvursun, analiz yaptıralım. İhtiyaç duyduğunuz her türlü tarımsal konuda istediğiniz gün ve saatte sizlere eğitim vermeye hazırız. Hastalıklı fideleriniz için Araştırma Enstitümüzle ortak çalışma yapalım. Pazar sorununuzla ilgili ise muhtarlar olarak belirleyeceğiniz bir gün Belediye Başkanı ile görüşme yapalım” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova'da kırsal kalkınma destekleri başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova'da kırsal kalkınma destekleri başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı