YALOVA HABERLERİ

Yalova'da gemi indirme töreni

AA / Nevzat Samancı
28.02.2016 - 10:08Son Güncelleme :

- Altınova ilçesinde Norveç merkezli bir firma için inşa edilen 86 metrelik buz kıran gemisinin suya indirilmesi dolayısıyla tören yapıldı

AA / Nevzat Samancı

YALOVA (AA) - Norveç merkezli bir firma tarafından Yalova'da yaptırılan "Hopmahh" adlı buz kıran gemisi denize indirildi.
Altınova ilçesinde Cemre Tersanesi'nde inşa edilen geminin suya indirilmesi dolayısıyla tören yapıldı.
"Tersaneler bölgesi"nde yapılan 86 metre uzunluğunda, 19,5 metre genişliğinde ve 9 metre derinliğindeki gemiye bağlanan kurdele, Cemre Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gülcek ile geminin sahibi Femco firmasından Pavel Lyshko ve oğlu Ivan Lyshko tarafından kesildi. Gemi daha sonra denize indirilerek yüzdürüldü.
Gülcek, törende yaptığı konuşmada, tersanelerinde 6 geminin inşasının sürdüğünü belirterek, "Hopmahh"ın Cemre Tersanesi tarafından sadece Havyard Group AŞ'ye teslim edilen 35'inci gemi olduğunu söyledi.
Törende, Havyard Grup AŞ Operasyon Müdürü Kenneth Pettersen ile Proje Müdürü Geir Sindre Stei̇nns ve Exxon Mobi̇le firmasının üst düzey yöneticileri hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova'da gemi indirme töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova'da gemi indirme töreni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı