Gündem Haberleri

  Yalova'da 22 kaçak yakalandı

  Süheyla GÖZDERELİLER- Kemal BAYRI/YALOVA, (DHA)
  09.10.2008 - 14:11 | Son Güncelleme:

  YALOVA'da, yurda kaçak olarak giren 18'i Filistinli, 4'ü Afganistan uyruklu toplam 22 kaçak jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Kaçaklar, ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edilecek.

  Yapılan bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 34 yaşındaki Abdullah Yıldırım yönetimindeki 34 ZH 4549 plakalı Ford Transit araçla İstanbul'dan Çanakkale'ye geçmek isterken Yalova-İzmit karayolunda takibe başladı. Araç sürücüsü Abdullah Yıldırım, yakalanacağını anlayınca Taşköprü Beldesi Topçular Mevkii'nde 15 kaçağı araziye bırakıp araçta bulunan 7 kişiyle kaçmak istedi. Bırakılan kaçakları yakalayan jandarma, kaçan araç sürücüsü ile 7 kaçağı yaşanan kovalamacadan sonra sıkıştırıp ele geçirdi. Üzerlerinden pasaport çıkmayan 18'i Filistinli, 4'ü Afgan toplam 22 kaçağın, İstanbul'dan sonra Yalova ve Bursa'dan geçip Çanakkale üzerinden Yunanistan'a geçirilmek istendiği öğrenildi.

  İstanbul'da ikamet ettiği öğrenilen ve kendisine ait Ford Transit'le göçmenleri kaçıran Yıldırım, Adliye'ye sevk edilecek. Kaçaklar ise ifadelerinin ardından sınırdışı edilecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı