YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Yalova’da 2018 Genç Çiftçi Projesi bilgilendirme toplantısı

DHA
05.04.2018 - 15:47Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da 2018 Yılı Genç Çiftçi Projesiyle ilgili olarak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Müdürlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programa Yalova Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, İl Müdürü Suat Parıldar, il müdür yardımcıları, şube ve ilçe müdürleri ile personelleri, kooperatif, birlik ve ziraat odası başkanları, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Çiftçi, projenin Yalova genelindeki tüm çiftçilere duyurulmasını ve mümkün olduğunca fazla çiftçinin projeden yararlanmasını beklediklerini ifade etti. Müdür Parıldar da yaptığı konuşmada iki yıldan beri uygulanan projeyle ilgili genel bir değerlendirme yaparak uygulanan projelerle ilgili bilgiler verdi. Parıldar, 2016 ve 2017 yılında 138 büyükbaş, 24 küçükbaş, 30 arıcılık, 22 süs bitkisi, 13 kivi bahçesi, 8 örtüaltı sebze, 3 istiridye mantarı ve 2 çilek olmak üzere 240 proje uyguladıklarını, uygulanan projelerin her aşamada takibini yaptıklarını ve başarılı bir şekilde devam ettiğini, 2018 yılında önceki iki yıla göre daha fazla başvuru beklediklerini söyledi.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Vekili Ali Nimet Kapsal da projenin 2018 yılı uygulama tebliği konusunda sunum eşliğinde bilgiler verdi. Ardından salonda bulunanların projenin uygulama koşulları ile ilgili sorduğu sorulara cevap verdi. Başvurular 2 Nisan’da başladı. 30 Nisan 2018 mesai bitimine kadar devam edecek başvurulara genç çiftçilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Projeyle ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü İskender Karael salonda bulunanlara Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 2018 yılını Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi yılı ilan ettiğini ifade ederek, buzağı ölümlerinin önlenmesi için alınması gereken tedbirler ile buzağıların bakım ve beslemesiyle ilgili sunum eşliğinde bilgiler verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yalova’da 2018 Genç Çiftçi Projesi bilgilendirme toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı