YALOVA HABERLERİ

Yalova Ziraat Odası, çiftçilere 500 bin fide dağıtacak

DHA
30.03.2016 - 15:32Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, DHA-YALOVA Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, bu yıl köylülere ve vatandaşlara 500 bin domates ve biber fidesi dağıtacaklarını söyledi.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Şaban Beşli, bu yıl organik ve yerli ürünler olan pembe domates, kırmızı domates, Osmanlı domatesi, kıl biber ve dolmalık biber fidelerini dağıtacaklarını söyledi. Beşli, “Mayıs’ın ilk haftası İskele Meydanında halka ve çiftçilerimize fideleri dağıtacağız. Dağıtım öncesinde de bunun tanıtımını yapacağız. Bu yıl dağıtılacak fide sayısını artırdık. Her yıl fide dağıtımı yapıyoruz. Bu artık bizim değişmezimiz oldu" dedi.

Odanın kendi imkânlarıyla bu fide dağıtımını yaptığını kaydeden Beşli, “500 bin fide çok iyi rakam. Tohumlarımızı fideciye verdik. Odamız kendi imkânlarıyla, kimseden destek almadan bu işi gerçekleştirecek. Çevre illerden de talepler var. Yerli tohum çok önemli. Yerli tohumumuza sahip çıkmamız gerekiyor. Yerli tohuma sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmaktırö diye konuştu.

(fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova Ziraat Odası, çiftçilere 500 bin fide dağıtacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova Ziraat Odası, çiftçilere 500 bin fide dağıtacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı