Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yalova, skandalı konuşuyor

  Hürriyet Haber
  12.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.09.1998 - 00:01

  Yalova'daki otellerde fuhuş olayının artmasına sessiz kalmakla suçlanan Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Tüzün, kendisiyle ilgili iddiaların asılsız olduğunu ileri sürdü. Fuhuş yaptıranlarla mücadele ettiği için iftira kampanyasıyla karşı karşıya kaldığını belirten Tüzün, ‘‘Suçluysam, görevi bırakırım’’ dedi.

  Yalova İl Jandarma Komutanlığı'nda ihbar üzerine başlatılan soruşturma sırasında ortaya çıkarılan skandalın yankıları devam ederken, ağır suçlamalara muhatap olan Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Tüzün, iddiaların asılsız olduğunu ileri sürdü. Fuhuş yaptıranlarla mücadele ettiği için iftira kampanyasıyla karşı karşıya kaldığını belirten Tüzün, ‘‘Suçluysam, görevi bırakırım’’ dedi.

  Yalova Valisi Nihat Özgöl'le dün 45 dakika görüşen Albay Ömer Tüzün, valilikten ayrılışı sırasında 200 kadar vatandaşın sevgi gösterileriyle karşılaştı.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Albay Ömer Tüzün, ‘‘Ben görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Üniformama yakışır biçimde görevimi sürdürdüm. Yalova'da hiç kimsenin fuhuş yapmasına yaptırmasına izin vermedim. Vicdanım çok rahat. Tabii ki hakkımızda bazı iddialar olabilir. Bunlar gerçekse cezalandırılırız. Suçluysam görevi bırakırım’’ dedi.

  Albay Tüzün, kendisi adına para tahsil ettiğini söyleyen ve 3 gündür gözaltında olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Karaca'nın defalarca görevden alındığını ve cezaevinde yattığını da belirtti. Albay Ömer Tüzün, ‘‘En çok gücüme giden, benim rüşvet toplattırdığımın söylenmesi’’ diye konuştu.

  Yalova Valisi Nihat Özgöl de, Albay Ömer Tüzün'ün, genelev patronu Matild Manukyan'ın 240 metrekarelik evinde 20 milyon lira kira ile oturmasının sakıncalı olmadığını söyledi. Manukyan'a ait apartmanda 3 Vali Yardımcısı, Milli Eğitim Müdürü ve bir profesörün de oturduğunu kaydeden Vali Nihat Özgöl, ‘‘Manukyan Türk vatandaşıdır ve devlete vergi vermiştir, plaket almıştır. Kadın parasının hesabını bilmiyorsa, evini ucuza kiraya veriyorsa bunda suçlu kiracı mıdır? Yani komutanımız 20 milyona değilde 30 milyona oturacağım diye ısrar mı etmeliydi? Böyle bir babayiğit kiracı görebiliyormusunuz Türkiye'de’’ dedi.

  UZMAN ÇAVUŞ CEZAEVİNDE

  Yalova İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Tüzün adına otelci Ali Haydar Yağmur'dan birkaç kez para aldığını söyleyen Jandarma Uzman Çavuş Ali Rıza Karaca, 3 gün gözaltında kaldıktan sonra dün adliyeye sevk edildi. Uzman Çavuş Karaca, tutuklanarak cezaevine konuldu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı