YALOVA HABERLERİ

Yalova Kent Konseyi Eğitim Raporunu Açıkladı

IHA
21.10.2015 - 16:09Son Güncelleme :

YALOVA KENT KONSEYİ EĞİTİM RAPORU DÜZENLENEN TOPLANTI İLE AÇIKLANDI.

IHA

Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Şemsettin Gürtekin, "Eğitime sahip çıkılmalı" dedi.
Kent Konseyi tarafından 8 aylık bir çalışma sonrasında hazırlanan eğitim raporu Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal ulusoy, İl Genel Meclisi Genel Sekreteri Selim Karahan, Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve TÜKODER İl Temsilcisi Funda Ayarcı’nın yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı bir toplantı ile açıklandı. Toplantıda raporu Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Şemsettin Gürtekin okudu. Gürtekin, "1999 depreminden sonra Yalova çok büyük sıkıntılar yaşadı. Okullarımız zarar gördü ve kamu binalarımız yıkıldı. Çok acı kayıplarımız oldu. Fakat kısa sürede toparlandık. Benim de milletvekili olduğum dönemlerde Yalova geçmişten gelen bir güç ile çok iyi başarılar elde etti. Son zamanlarda eğitim konusunda gerilere düştük. Kent Konseyi olarak bir tespit yapmayı arzu ettik. Kent konseyleri, sivil toplum örgütlerinin birleştiği bir sivil toplum örgütüdür. Yalova kamuoyunda kent konseyimize duyulan güven son derece yüksek. Bu durum bizleri çok memnun ediyor. Biz bu raporu 8 ay önce oluşturmaya başladık. Bu raporun oluşumunda tüm meslek gruplarından öğretmen arkadaşlarımızdan istifade ettik” diye konuştu.
Mesleki anlamda ödeneklerin arttırılması gerektiğini söyleyen Gürtekin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Mesleki ve üTeknik eğiti meselesinin çözülmesi gerekiyor. Ödenekler çok kısıtlı. Ödenekler arttırıldığı zaman çocuklarımız okumayı daha da çok sevecekler. Yalova’da yeni açılacak olan yeni eğitim kurumlarının yerlerinin ve kapasitelerinin belirlenmesi hususunda çok ciddi çalışmaların yapılması gerekiyor. Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi prefabrik yapıda eğitim görmeye çalışıyor. Bu lisenin prefabrik yapıdan kurtarıp, yeni binaya geçmesi sağlanması gerekiyor. O lisede şu anda 180 öğrenci var. Bu arkadaşlarımız, yıllardır bu prefabrik yapıda eğitim-öğretime devam ediyorlar. Öte yandan Yalova’nın yeniden ikinci bir endüstri meslek lisesine ihtiyacı vardır. Ara eleman ihtiyacı var. Meslek liselerine karşı bir ön yargı var. Sorunlu okullar acilen tespit edilmelidir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova Kent Konseyi Eğitim Raporunu Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova Kent Konseyi Eğitim Raporunu Açıkladı haberi güncellenecektir.

  YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı