YALOVA HABERLERİ

Yalova İlyas Köy Göleti’nin Yapımına Başlandı

IHA
07.07.2015 - 17:23Son Güncelleme :

YALOVA'DA YAPILACAK OLAN İLYASKÖY SULAMA SUYU GÖLETİ'NİN ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

IHA

Yalova’da tarımsal sulamada büyük bir rahatlama sağlayacak olan 100 bin metre küp su tutma kapasiteli İlyasköy Sulama Suyu Göleti’nin yapımına başlandı. 270 bin TL’ye mal olacak gölet 2015 yılı sonuna kadar bitirilecek.
İller Bankası hibe desteği ile Yalova İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak olan İlyasköy Sulama Suyu Göleti için çalışmalar başladı. Konuyla ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel göletin ilin tarımsal hacminin gelişimine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. 270 bin TL’ye halesi gerçekleşen ve 2015 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenen göletin teknik detaylarını kamuoyu ile paylaşan Demirel, "İlyasköy çiftçilerinden gelen yoğun talep üzerine aynı dere üzerine 10 metre yüksekliğinde bir gölet yapımı planlandı. Derenin yaz aylarında devamlı akışı göz önüne alındığında gölet brüt depolama hacmi 100 bin metre küp civarında olacaktır. Bu kapasitede ki göletler ekilecek bitki desenine göre 80 hektarlık tarım arazisinin sulanması hedeflenmektedir. Sulama şebekesi göletle birlikte ele alınarak aynı sene içerisinde tamamlanacak. Yörede yapılan hayvancılık dikkate alındığında gölet hayvan içme suyu amaçlıda kullanılarak bitkisel ve hayvansal üretime katkı sağlamış olacak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova İlyas Köy Göleti’nin Yapımına Başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova İlyas Köy Göleti’nin Yapımına Başlandı haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı